Wiadomości z Garwolina

Uczeń Dwójki wygrał konkurs na grę komputerową

Dodano:
garwolin - Uczeń Dwójki wygrał konkurs na grę komputerową

Bartek Konopacki z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie został zwycięzcą konkursu na edukacyjną grę komputerową „W świecie cyberprzestrzeni”.

10 grudnia w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu odbył się event zorganizowany przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu i Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych Delta w ramach projektu „W świecie cyberprzestrzeni – o zagrożeniach uświadamiamy, omamić nie pozwalamy”.

Projekt obejmował kilka dziedzin. To m.in. stworzenie filmowych spotów profilaktycznych dotyczących zagrożeń w cyberprzestrzeni, projektu oraz prowadzenie witryny internetowej na portalu Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Jednym z elementów był także konkurs programistyczny dla uczniów szkół średnich i studentów na stworzenie gry komputerowej o tematyce profilaktycznej. Konkurs i nagrodę główną o wartości 3000 zł wygrał Bartłomiej Konopacki. Uczeń Technikum Informatycznego w Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie stworzył grę w języku skryptowym Java Script (link do gry - http://www.zsp2garwolin.pl/mjpobieralnia/ti/aplikacjeTI/radom2018bkonopacki/start.html).

Podczas uroczystego wręczenia nagrody Bartkowi towarzyszyli dyrektor szkoły Ewa Flaga, mama Kinga i nauczyciel Mirosław Juszczak. Programowania aplikacji internetowych Bartek uczy się pod kierunkiem Mirosława Juszczaka i Łukasza Koryckiego.

Spotkanie swoją obecnością uświetnili również zaproszeni goście: Aurelia Michałowska Mazowiecka Kurator Oświaty, Jolanta Szafrańska Koordynator Programu Razem Bezpieczniej z Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, insp. Marek Świszcz I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, Włodzimierz Pujanek dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, Bogusław Tundzios kierownik Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu, a także dyrektorzy, pedagodzy. W evencie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Radomia i okolic. Całe spotkanie uświetniła swoim występem wokalnym Julia Ziętek.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP a5dc723813) Odpowiedz

Do lanserki to sporo chętnych. GRATULACJE DLA chłopaka i jego Mamy.