Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (24 - 30 grudnia 2018 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (24 - 30 grudnia 2018 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

24 grudnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Woli Żelechowskiej

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Żelechowskiej, gdzie samochód osobowy marki Opel Zafira zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie w pozycji na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

25 grudnia 2018 r.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Oblin-Grądki, gm. Maciejowice

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Oblin-Grądki. Działania zastępów polegały na podaniu prądów wody na palący się dach budynku, a także od wewnątrz na poddasze, przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych. Następnie przystąpiono prac rozbiórkowych oraz oddymiania budynku. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

26 grudnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Woli Rębkowskiej

Przed północą do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Rębkowskiej, gdzie samochód osobowy marki BMW zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. Pierwszej pomocy kierującemu pojazdem udzielili funkcjonariusze Policji, którzy byli najwcześniej na miejscu zdarzenia, a następnie zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na odłączeniu akumulatora oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Uszkodzona linia energetyczna została zabezpieczona przez pracowników Pogotowia Energetycznego. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

28 grudnia 2018 r.

Pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w Parysowie

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Parysów kobieta przewróciła się na chodniku i doznała rozcięcia łuku brwiowego. Z uwagi na wydłużony czas dojazdu zespołu ratownictwa medycznego do działań zadysponowano jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP. Strażacy udzielili kobiecie kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez opatrzenie rany, zabezpieczenie przed utratą ciepła oraz wsparcie psychiczne. Następnie przekazano ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Akcja trwała blisko jedną godzinę.

REKLAMA:


29 grudnia 2018 r.

Pożar kontenera biurowego w Goźlinie Górnym

O godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kontenera biurowego znajdującego się wewnątrz sortowni owoców w Goźlinie Górnym. Działania zastępów polegały na podaniu prądu wody przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie spalony kontener wyniesiono na zewnątrz i przystąpiono do oddymiania hali. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar garażu w Stoczku, gm. Garwolin
Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze garażu znajdującego się w budynku mieszkalnym w miejscowości Stoczek. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła prądu w budynku oraz podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania i przewietrzenia pomieszczenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

30 grudnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Żelechowie, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i zatrzymał się na pobliskim polu w pozycji na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Miętnem
Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Miętnem. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.