Wiadomości z Garwolina

9 uczniów z powiatu garwolińskiego otrzymało Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Dodano:
garwolin - 9 uczniów z powiatu garwolińskiego otrzymało Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W grudniu odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla uczniów, wśród których znalazła się młodzież z powiatu garwolińskiego.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest od 1997 roku. Jest to forma nagradzania oraz wspierania rozwoju uczniów. Otrzymuje je uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem i najwyższą średnią ocen w szkole lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

4 grudnia 2018 r. w Siedlcach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów. Wśród laureatów znalazło się dziewięcioro uczniów ze szkół z terenu powiatu garwolińskiego. Stypendium przyznawane jest w kwocie 2850 złotych i zostanie ono wypłacone w dwóch ratach.

Stypendyści roku szkolnego 2018/2019:
    • Paulina Szwed- ZS im. Stanisława Staszica w Miętnem;
    • Jakub Pałysa- Liceum Ogólnokształcące im. M. J. Piłsudskiego w Garwolinie;
    • Daria Paśnicka- ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie;
    • Patryk Owczarczyk- ZS nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie;
    • Bartłomiej Konopacki- ZS nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie;
    • Joanna Zygadło- Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Garwolinie;
    • Agata Bogusz- Liceum Ogólnokształcące im. Joachima Lelewela w Żelechowie;
    • Damian Krawczyk- ZS im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie;
    • Bartłomiej Ragus- ZS im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie.

REKLAMA:


Dyplomy wręczyli Dorota Skrzypek - mazowiecki wicekurator oświaty, Adam Skup - dyrektor Delegatury w Siedlcach Kuratorium Mazowieckiego w Warszawie, Andrzej Sitnik- prezydent Miasta Siedlce, ks. dr Paweł Kindracki - wicedyrektor Wydziału Nauczania Katechetycznego Kurii Siedleckiej. W imieniu nagrodzonych uczniów głos zabrała Joanna Zygadło, dziękowała za wsparcie finansowe mówiąc: - Pozwoli ono na rozwijanie pasji i zainteresowań. Pozwoli na zakup pomocy naukowych, sfinansowanie obozów naukowych i warsztatów… Jesteśmy wdzięczni: to dla nas dodatkowa motywacja do pracy i jest znakiem, że to, co robimy jest ważne dla innych.

Wszystkim uczniom oraz ich rodzicom gratulujemy.

źródło: garwolin-starostwo.pl


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.