Ciekawe tematy z Garwolina

Nowe terminy i sposób przesyłania informacji o dochodach

Dodano:
garwolin - Nowe terminy i sposób przesyłania informacji o dochodach

• Od 2019 r. zmienia się sposób przesyłania informacji o uzyskanych
w poprzednim roku dochodach.
• PIT-8C, PIT-11, PIT-11A, PIT-40A oraz PIT-R za 2018 r. przekazywane
są do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie do 31 stycznia 2019 r.
• Termin na przesłanie informacji podatnikowi nie zmienia się i jest to nadal koniec lutego.


     
Jak złożyć, podpisać i przesłać informacje
Od nowego roku wszystkie informacje o wypłaconych w 2018 r. dochodach należy przesłać do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie, na właściwych wzorach formularzy (PIT-8C, PIT-11, PIT-R). Jest na to czas do 31 stycznia 2019 r.

Nie zmienia się natomiast termin składania rocznej deklaracji PIT-4R, PIT-8AR – trzeba to zrobić do 31 stycznia. Z kolei informację IFT-1/IFT-1R należy złożyć do 28 lutego.

Również do końca lutego informację o wypłaconych dochodach należy przesłać podatnikowi.

REKLAMA:


Formularze można podpisać:
    • podpisem kwalifikowanym – wszystkie formularze;
    • danymi autoryzującymi – formularze: PIT-8C, PIT-11, IFT-1/IFT-1R, PIT-4R, PIT-8AR, jeżeli są one składane przez osoby fizyczne
i przesłać na trzy sposoby: za pomocą formularza interaktywnego Ministerstwa Finansów, modułu finansowo-księgowego lub Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD).

Więcej informacji nt. nowych zasad i sposobów przekazywania informacji o dochodach, a także wszelkie niezbędne dane kontaktowe znajdują się w specjalnie przygotowanym serwisie na portalu podatkowym (link otwiera nowe okno w innym serwisie).


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.