Wiadomości z Garwolina

Orszak Trzech Króli w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Orszak Trzech Króli w Garwolinie

Garwoliński Orszak Trzech Króli 6 stycznia rozpocznie się Mszą Świętą w parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie o godz. 11.30. Po jej zakończeniu wierni wspólnie wyruszą w orszakowym korowodzie do parafii Przemienienia Pańskiego.

 - Zachęcamy, by parafianie z Kolegiaty ubrali się w stroje koloru zielonego, parafianie z parafii M.B. Częstochowskiej koloru czerwonego, a parafianie z Sulbin koloru niebieskiego. Zapraszamy całe rodziny, młodszych i starszych, mężczyzn i kobiety, wszystkich, którzy chcą oddać pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi – mówi ks. Jakub Wyrozębski.

W tym roku świętować będą aż 751 miejscowości w Polsce oraz 22 za granicą (w 13 państwach)! W ubiegłym roku, w kraju, były to 644 miejscowości.

Do Orszaku dołączyło wiele dużych miast, takich jak np. Łódź. Ale też niewielkie miejscowości, koła gospodyń lub stowarzyszenia, które tak samo jak inni chcą świętować razem i cieszyć się wspólnym kolędowaniem!

W tym roku, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, przejdziemy pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. W orszakowym scenariuszu znajdziemy wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego, rozpoznamy tytuły jego książek, Encyklik, Adhortacji, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi.

źródło: PMBCz, orszak.org.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.