Wiadomości z Garwolina

Wierni wzięli udział w Orszaku Trzech Króli w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Wierni wzięli udział w Orszaku Trzech Króli w Garwolinie

6 stycznia Orszak Trzech Króli wyruszył już po raz jedenasty do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka Jezus. W Garwolinie Orszak wyruszył po raz piąty. W wydarzeniu udział wzięło wielu wiernych z parafii: pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie i parafii pw. Jana Pawła II w Sulbinach. Uliczne jasełka odbyły się w pięknej zimowej scenerii.

Orszak Trzech Króli to przedstawienie jasełek wystawiane 6 stycznia w przestrzeni publicznej na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz za granicą. Jest to inicjatywa działania wspólnoty lokalnej społeczności. Rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalni włodarze i zwykli ludzie tworzą to niezwykłe przedstawienie. W 2015 roku Orszak przeszedł ulicami w ponad 300 polskich miejscowości i kilkudziesięciu miast za granicą. W 2016 r. w inicjatywie wzięło już - 400 miejscowości, a w 2017 – 500, w 2018 – 644. W tym roku, z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, przeszliśmy pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. W orszakowym scenariuszu znaleźliśmy odniesienia do nauczania Ojca Świętego, a także fragmenty jego najbardziej znanych kazań i wypowiedzi. W wydarzeniu udział ma wziąć 755 miejscowości!

Orszak Trzech Króli przeszedł dziś także ulicami Garwolina. Po uroczystej mszy świętej, do której oprawę muzyczną przygotowała Orkiestra Dęta OSP Garwolin, wierni wyruszyli spod kościoła parafii. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej do Stajenki w parafii pw. Przemienienia Pańskiego. Scenariusz Orszaku był podobny do tego co się działo w innych miastach: Mędrcy ze Wschodu wyruszyli za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddali mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu.

REKLAMA:


Jako pierwszy szedł Gwiazdor z Gwiazdką, Maryja i Józef z Dzieciątkiem, dalej Trzej Królowie, dzieci przedszkolne i szkolne przebrane za aniołki i pastuszków, orszak królów: europejski, azjatycki i afrykański oraz pozostali uczestnicy orszaku.

Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w piękne, barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. Każdy mógł się dołączyć do orszaku. Uczestnicy wydarzenia mieli ze sobą: śpiewniki, specjalne naklejki, a na głowach papierowe korony. Po drodze wierni obejrzeli kilka scenek przygotowanych przez szkoły i lokalne społeczności.

Każda parafia w Garwolinie miała przydzielone barwy, w których parafianie mieli płaszcze i peleryny. Parafianie z parafii Przemienienia Pańskiego ubrali zielone stroje, przedstawiciele parafii MB Częstochowskiej mieli ubrania w kolorze czerwonym, a parafian z Sulbin oglądaliśmy w niebieskich barwach.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 67

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

warto pamiętać (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. Wielu powie Mi w owym dniu:Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!

Jak ugrać na religii. (, #IP 50d68d5eca) Odpowiedz

Albo jadą po PiSie, albo po Kościele, a na takich imprezach idą w pierwszych szeregach, żeby ich ludzie widzieli i mają za złe innym, że ich nie naśladują.

AŻ DZIWNE ŻE NIE WIDAĆ PRZEWODNIEJ SIŁY. (, #IP c6c3aea49a) Odpowiedz

Aż dziwne, że na fotkach nie widać przedstawicieli przewodniej siły czyli : Kurowskiej, Żochowskiego i Woźniaka ? Zostawili taką okazję i suwerena samego bez dozoru ?

cel osiągnięty i was nie znamy (, #IP d79c6def96) Odpowiedz

Bo Kurowska, Żochowski , Wożniak do Wyborów potrafili Kościół wykorzystać

przewodnia siła (, #IP 795906ae5e) Odpowiedz

To nie dziw tylko kolejna próba zaszkodzenia konkretnym osobom i określonej opcji politycznej. Ciekawe kto ma interes w tym, żeby wykorzystywać Orszak Trzech Króli, po to aby komuś dowalić. A może to nie ich parafia? A może mieli inne plany? Człowieku daj sobie na luz i przestań takimi sprawami politykować, bo to żałosne. Chyba nie napiszesz, że się za nimi stęskniłeś lub stęskniłaś? Jak byś ty tam był lub była to nie musiałabyś komentować na podstawie fotografii.

PIS (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

bohatersko walczyli w tym czasie z europejskim okupantem