Wiadomości z Garwolina

Im mróz nie przeszkadza, wręcz przeciwnie! (wideo)

Dodano:
garwolin - Im mróz nie przeszkadza, wręcz przeciwnie! (wideo)

Ciepła zima martwiła garwolińskie morsy, bowiem nie miały one za wiele okazji do kąpieli w sławińskim zbiorniku wodnym. Od kilku dni aura im sprzyja. Dziś przy pięciostopniowym mrozie mogły się wreszcie poczuć dobrze.

Morsy-weterani kąpią się w zimnej wodzie już szósty rok. Dziś w zbiorniku wodnym w Sławinach zebrało się ponad 40 osób.

- Zaczęło się na „Mamucie” jak jeszcze nie było tam kąpieliska. Odkąd nas przestali wpuszczać na „Mamuta”, przyjeżdżamy na kąpiele do Sławin. Wystarczy mieć ze sobą kąpielówki i skarpetki neoprenowe. Kąpiel, a raczej przebywanie w wodzie trwa 5 do 7 minut. Daje to frajdę, uśmiech, hartuje się organizm, zwiększa odporność, zwiększa się ilość endorfin. Ma to pozytywne działanie na stawy i na ukrwienie skóry, a przynajmniej tak chcemy sobie tłumaczyć to, że chcemy wejść – mówią z uśmiechem morsy Marcin Piesio i Dariusz Szubiński.

REKLAMA:

Nie ma ograniczeń wiekowych do zabawy w wodzie. Każdy może przyjść, spędzić miło czas i dobrze się bawić. To nie jedyna grupa, która zażywa zimnych kąpieli. Dziś na Sławinach pojawiło się pewnie jeszcze kilkadziesiąt osób.
Odwiedź nas na facebooku

Galeria 26

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

tno (, #IP 1da8ed131a) Odpowiedz

Wariatów w okolicy najwyraźniej nie brakuje :) w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście. Pozdrawiam morsujących

Morsowanie (, #IP 0ab9aa566d) Odpowiedz

Czy można się dołączyć do grupy i w jakich terminach jest morsowanie? No i czemu tak mało kobiet?

(, #IP 81c2dded38) Odpowiedz

Podziwiam

Morsy (, #IP 39eb506877) Odpowiedz

Jesteśmy co niedziela o 10 rano na Sławinach, zapraszamy wszystkich chętnych