Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (31 grudnia 2018 r. - 6 stycznia 2019 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (31 grudnia 2018 r. - 6 stycznia 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

 31 grudnia 2018 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Długiej w Garwolinie

Przed godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: BMW i Opel Astra. Pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Woli Łaskarzewskiej
Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Woli Łaskarzewskiej, gdzie samochód osobowy marki Fiat Pininfarina zjechał z drogi i dachował. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, pomocy w transporcie osoby poszkodowanej do karetki oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

2 stycznia 2019 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Zwoli

O godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Zwoli. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły trzy zastępy OSP.

REKLAMA:


Zdarzenie drogowe w Korytnicy
Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Korytnicy, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Audi oraz bus marki Mercedes Sprinter. Samochodem osobowym podróżowała jedna osoba, a busem pięć osób. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.
3 stycznia 2019 r.

Zdarzenie drogowe na obwodnicy Garwolina
Po godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na obwodnicy Garwolina, gdzie autobus marki VAN HOOL jadący w kierunku Warszawy zjechał do przydrożnego rowu. Autobusem podróżowało pięćdziesiąt osób, które o własnych siłach opuściły pojazd. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a pozostałym pasażerom pomocy medycznej udzielały zespoły ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, a także rozstawieniu namiotów pneumatycznych dla pasażerów oczekujących na zastępczy autobus. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Nowym Goniwilku

Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Nowym Goniwilku, gdzie samochód osobowy marki Hyundai zjechał z drogi i dachował. Kierujący nie wymagał udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.