Wiadomości z Garwolina

3. akcja Opatrunek na Ratunek. Potrzebne jest wsparcie finansowe, by środki medyczne trafiły do potrzebujących

Dodano:
garwolin - 3. akcja Opatrunek na Ratunek. Potrzebne jest wsparcie finansowe, by środki medyczne trafiły do potrzebujących

Zbiórka opatrunków w ramach akcji „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez grupę NieKANApowi trwa jeszcze tylko do końca stycznia 2019 r. Organizatorzy potrzebują wsparcia finansowego, by środki medyczne mogły trafić do potrzebujących.

To już 3. raz jak zbiórka opatrunków ogarnęła powiat garwoliński. Opatrunki zbierane są także w powiecie otwockim co ogromnie cieszy organizatorów. W poprzednich edycjach zebrano i wysłano aż 30 dużych kartonów pełnych po brzegi bandaży, plastrów, gaz, rękawic, maści, zestawów chirurgicznych i innych materiałów.

- Było to ponad 6000 szt. rożnego rodzaju materiałów opatrunkowych. Na półmetku tegorocznej akcji z ¼ punktów zbiórek odebrano już prawie tyle darów, co w dwóch poprzednich edycjach. Obecnie zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie w postaci wpłat na pokrycie kosztów wysyłki zebranych opatrunków do Poznania, skąd trafia one do biednych w Afryce – mówi Michał Przybysz z NieKANApowych.

ZBIÓRKA FUNDUSZY NA SFINANSOWANIE KOSZTÓW WYSYŁKI

 
Można jeszcze zostawiać dary dla potrzebujących. Przypominamy Co jest potrzebne

Przyda się każdy bandaż (czy to dziany, czy elastyczny) gazy (jałowe i niejałowe), kompresy (jałowe i niejałowe),  plastry opatrunkowe, rękawiczki gumowe, wata i środki do dezynfekcji ran (ale tylko w proszku). Potrzebne są ciśnieniomierze, termometry koce termiczne maść ichtiolowa.  Rzeczy te można nabyć w każdej aptece.
 
Zbiórka trwa do 31 stycznia 2019 (opatrunki będą odbierane jeszcze do 15 lutego)

REKLAMA:


- Zachęcamy do zbiórki lokalne kluby wolontariusza, koła misyjne, parafie, apteki, stowarzyszenia i grupy przyjaciół. Zorganizuj zbiórkę w szkole, przedszkolu zakładzie pracy, aptece czy ośrodku zdrowia. Każdy może pomóc. Zebrane materiały opatrunkowe przekażemy Fundacji Redemptoris Missio w Poznaniu - mówi Michał Przybysz.

Punkty zbiórek:
    1. Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie – do księdza Krzysztofa Banasiuka
    2. Redakcja gazety Twój Głos od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00 na ul. Kościuszki 22 B w Garwolinie.
    3. “Apteka Na Romanówce” Anna Brzozowska Garwolin ul. Korczaka 35 lok. 1
    4. Nasze Apteki 08-400 Garwolin ul. Nadwodna 15
    5. BiznesGrupa EMPTOR, ul. Dobra 1/7LU, 08-400 Garwolin w godzinach 9-17
    6. Szkoła Podstawowa w Osiecku im. Powstańców Styczniowych
    7. Apteka na Dobrej – Paweł Głaszczka Garwolin
    8. Przedszkole Samorządowe im. Misia Uszatka w Pilawie  ul. Wojska Polskiego 4.
    9. Szkoła Podstawowa w Kępie Celejowskiej
    10. Szkolne Koło Caritas nr 81 przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 CKP w Garwolinie
    11. ZS Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie
    12. Przedszkole w Górznie ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 8.  08-404 Górzno. Osoby odpowiedzialne za zbiórkę Wioleta Mucha, Magdalena Przybysz, Monika Błażejczyk.
    13. Apteka Cefarm Warszawa S.A. Orla 5, 05-402 Otwock
    14. Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół nr.1 w Łaskarzewie opiekunowie: Anna Rutkowska i ks Piotr Osiński


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wojtek (, #IP b6c6445199) Odpowiedz

To jest na wyposazenie pontonow ktore beda plynac do europy z mlodymi wyznawcami allaha podczas rejsu beda na nas ostrzyc maczety jak sie ktorys skaleczy to bedzie mial opatrunek

Coś z głową? (, #IP a5da50afb9) Odpowiedz

Oj Wojtek. Opatrunek nic tu nie pomoże. Zmień lekarza albo zwiększ dawkę. Myślę, że niewiele to pomoże ale trzeba próbować.