Wiadomości z Garwolina

Trudne warunki pogodowe. Zadbajmy o bezpieczeństwo

Dodano:
garwolin - Trudne warunki pogodowe. Zadbajmy o bezpieczeństwo

Padający śnieg ograniczona widoczność, zalegające na drogach błoto pośniegowe, a nawet mgła. Z takimi warunkami muszą liczyć się kierowcy. Dlatego wsiadając za kierownicę warto pamiętać, że bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od NAS. Panująca obecnie aura nie sprzyja szybkiej jeździe za to sprzyja zdarzeniom drogowym.

Policjanci ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców jak i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Na nawierzchni jezdni pod wpływem opadów miejscami może zalegać śnieg i błoto pośniegowe, które powoduje, że koła mogą łatwo stracić przyczepność. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej.

REKLAMA:


- Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia. Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie wyhamować. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Każdy pieszy powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy – mówi asp. szt. Marek Kapusta, oficer prasowy KPP w Garwolinie.

źródło: KPP Garwolin


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Wióry zamiast mózgu (, #IP 369ff8d8f8) Odpowiedz

O letnich oponach i trocinach zamiast mózgu u garwolińskich mistrzów prostej zapomnieliscie napisać. To są główne powody wypadków tych geniuszy.