Wiadomości z Garwolina

Orszak Trzech Króli w Pilawie, Trąbkach i Łaskarzewie

Dodano:
garwolin - Orszak Trzech Króli w Pilawie, Trąbkach i Łaskarzewie

Za nami kolejny już Orszak Trzech Króli. W tym roku hasłem przewodnim było "Odnowi oblicze ziemi". 6 stycznia po mszy św. ulicami Pilawy przeszedł barwny korowód. Orszak odbył się też w Trąbkach i Łaskarzewie.

W Pilawie po mszy św. w kościele parafialnym uczniowie kl. V c ze szkoły podstawowej wystawili jasełka misyjne. Następnie barwny pochód wyruszył na ulice miejscowości. Orszak zakończył się w kościele, gdzie Trzej Królowie oddali pokłon Dzieciątku Jezus.

- Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tegoroczne obchody, czy poprzez niesienie orszakowych akcesoriów, czy też poprzez tematyczne przebranie za króli, aniołki, pasterzy - mówią organizatorzy Orszaku - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz parafia MB Kodeńskiej w Pilawie.

REKLAMA:


Orszak w Trąbkach
Orszakowe świętowanie rozpoczęło się od mszy św. sprawowanej w kościele św. Józefa w Trąbkach. Bezpośrednio po nabożeństwie, odbyły się jasełka misyjne przygotowane przez uczniów ze szkoły podstawowej w Puznówce. Barwnemu korowodowi, który przeszedł ulicami Trąbek towarzyszył śpiew kolęd oraz jasełka w wykonaniu grupy teatralnej “Rapsodia”. Radosne świętowanie zakończyła wspólna kolęda oraz podziękowania.

Tradycyjnie Orszak Trzech Króli przeszedł również ulicami Łaskarzewa.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 138

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.