Wiadomości z Garwolina

W gminie Miastków Kościelny do końca 2020r. będzie działał bezpłatny żłobek

Dodano:
garwolin - W gminie Miastków Kościelny do końca 2020r. będzie działał bezpłatny żłobek

Od stycznia tego roku w gminie Miastków Kościelny działa bezpłatny żłobek. Pierwszeństwo przyjęcia do placówki mają dzieci, których rodzice chcą wrócić do pracy.

Zgodnie z projektem pierwszeństwo przyjęcia mają dzieci, których rodzice wrócą do pracy dzięki temu, że ich dzieci znajdą opiekę w żłobku. Projekt pn. „Gmina Miastków Kościelny sprzyja aktywnym zawodowo rodzicom!”   w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020, w okresie od 1 lipca 2018 r. do 31 grudnia 2020 r., realizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.
      
   - W ramach tego projektu zostały wykonane prace remontowe w starym budynku przedszkola, przy ulicy Rynek 1. Natomiast zatrudnienie nauczycieli do opieki nad dziećmi rozpoczęliśmy w tym roku i dlatego od stycznia 2019r. do końca grudnia 2020r. Żłobek będzie działał bezpłatnie. Aktualnie przyjęliśmy 16 dzieci, ale docelowo przyjmiemy do 24 dzieci – mówi wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Re (, #IP 3f43e3623b) Odpowiedz

Do Pana Zdziwionego. Zastanów się człowieku, co piszesz, bo głupoty gadasz. Do lekarza pierwszego kontaktu z chorą mama, która ma 80 lat mam za każdym razem jeździć do Warszawy? Czy nawet leki przepisac? Ale mądry Pań jesteś! Cwaniak Wielki się znalazł. A w Warszawie też czekają i odrazu przyjmą bez kolejki na NFZ.... W 2024.

Zelechow (, #IP 81c7d001d9) Odpowiedz

W Zelechowie są trzy ośrodki zdrowia z Miastkowa nie daleko zapraszamy.

Re (, #IP 2903aafd6c) Odpowiedz

Żłobek zlobkiem- też potrzebny, a co z ośrodkiem zdrowia? Porażka! Tak jest tylko w gminie Miastków. Jeden lekarz na cały etat, który przyjmuje kiedy chce i drugi przyjmujący pacjentów raz w tygodniu przez godzinę. Mieszkańcy gminy przepisują się do innych ośrodków, bo co mają umierać? Żeby się dostać do lekarza pierwszego kontaktu trzeba się zapisywać i czekać tydzień na wizytę. Gdzie tak jest? A Pań Wójt udaje, że problemu nie ma. Wstyd Panie Wójcie! Może i będzie trzeba i gazetę i telewizję sprowadzić, to pokażą i znów będzie nasza gmina sławna na całą Polskę, tak jak było że szkoła w Brzegach.

zdziwiony (, #IP 3584f77c6d) Odpowiedz

weź się gościu ogarnij, kto o zdrowych zmysłach leczy się w miastkowiu? do warszawy nie jest tak daleko. wsiadasz w samochód i za godzinę jesteś na miejscu.

Samogon (, #IP 09d7248ed4) Odpowiedz

Wójt to lepiej niech się zajmie utrzymaniem dróg w przyzwoitym stanie. To co się teraz dzieje to jest gorzej jak 20lat temu. Czyżby zima w styczniu zaskoczyła?

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

widać po drogach gdzie jest granica gminy