Wiadomości z Garwolina

Pieszy sprawcą wypadku w Pilawie. Zobacz wideo o tym jak nie przechodzić przez jezdnię

Dodano:
garwolin - Pieszy sprawcą wypadku w Pilawie. Zobacz wideo o tym jak nie przechodzić przez jezdnię

Policjanci z Pilawy prowadzą postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego, w którym pieszy przebiegając przez ulicę wtargnął wprost pod jadący pojazd. Mężczyzna przeżył uderzenie przez auto i trafił do szpitala.

Do zarejestrowanego zdarzenia doszło w środę na terenie Pilawy przy ul. Al. Wyzwolenia po godzinie 18.00. Z ustaleń policjantów oraz z zabezpieczonego monitoringu wynika, że 48-letni pieszy przebiegał przez jezdnię, w miejscu niedozwolonym i wbiegł zza innego pojazdu na jezdnię, wprost pod jadący pojazd. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Po raz kolejny policjanci przypominają podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach:

REKLAMA:


- Pieszy przechodząc przez jezdnię ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i korzystać z przejść dla pieszych oraz stosować się do sygnalizatora. Dopuszcza się przechodzenie przez jezdnię w innym miejscu niż wyznaczone, jeżeli odległość od przejścia dla pieszych przekracza 100 metrów lub też w sytuacji, gdy skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia. Wtedy przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

- Pamiętajmy, że przechodzenie przez jezdnię poza przejściami dla pieszych nie może powodować zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i na drugą stronę przechodzić jak najkrótszą drogą. Na drodze dwujezdniowej pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.

- Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed jadącym pojazdem. Należy jednak pamiętać, iż wtargnięcie na jezdnię tuż przed nadjeżdżający pojazd nawet na przejściu dla pieszych jest niedopuszczalne.

- Piesi muszą stosować się także do kilku innych zakazów: zabrania się m.in: wchodzenia na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi, zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko.


autor: asp. szt. Marek Kapusta, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

ŻYCIE (, #IP b58b039ab1) Odpowiedz

CHCESZ ŻYĆ NIE PCHAJ SIĘ POD SAMOCHÓD ON SIĘ NIE ZABIJE WYKLEPIĄ I DALEJ ZABIJA .............................

Wypadek (, #IP c20f9e11bf) Odpowiedz

Karać wszystkich tylko nie tych co wchodzą prosto pod koła samochodu jak zwykli samobujcy weźcie się za głowę kto normalny wchodzi na ulicę gdy samochud jest kilka metrów od was tylko bezmuzg.

rowerzysta (, #IP 53e6ea671c) Odpowiedz

Jego też by należało ustalić i ukarać za niedzielenie pomocy. Nawet się nie zatrzymał a przecież był świadkiem.

Rowerzysta (, #IP f6b8f01cb2) Odpowiedz

Wez spisz numery rejestracyjne tego rowerzysty i koniecznie zloz zawiadomienie.

Tan na rowerze (, #IP 1d36d5abc2) Odpowiedz

Zobaczcie tego na rowerze.

kaptur (, #IP 659bb03129) Odpowiedz

jeszcze karać tych w kapturach z telefonem w ręku