Rozrywka | Kultura Garwolin

Wielkie kolędowanie w Górznie

Dodano:
garwolin - Wielkie kolędowanie w Górznie

W niedzielę 6 stycznia 2019 r. na hali sportowej w Górznie odbył się Gminny Koncert Kolęd.

Mróz i chłód nie odstraszyły mieszkańców gminy, którzy licznie przybyli na koncert. Uroczystość pozwoliła wszystkim nadal trwać w świątecznej atmosferze, a cała hala rozbrzmiewała pięknymi dźwiękami kolęd. Uśmiechy i piękny śpiew występujących rozgrzały serca słuchaczy oraz wprowadziły wszystkich w miłą atmosferę.

Na scenie swoje umiejętności prezentowali: orkiestra Dęta OSP w Górznie pod batutą kapelmistrza Ryszarda Szewczyka, chórek przedszkolny, uczniowie PSP im. Marii Konopnickiej w Łąkach, uczniowie PSP im. Marii Kownackiej w Samorządkach, uczniowie Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Uninie, chór PSP z oddziałami gimnazjalnymi w Górznie, członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, stowarzyszenie „Górznianeczki”, chór jednogłosowy przy kaplicy Dobrego Pasterza w Wólce Ostrożeńskiej oraz chór parafialny pod batutą pani Marzeny Mikulskiej.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni z ochotą zaśpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Było wzruszająco i uroczyście.
Po koncercie głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali wspaniałych występów i dziękowali za wspólnie spędzony czas. Następnie uczestnicy koncertu zostali obdarowani słodyczami przez organizatorów.

REKLAMA:


Wśród gości zaproszonych byli min. : Maria Koc – wicemarszałek Senatu RP, Grzegorz Woźniak- poseł na Sejm RP, Iwona Kurowska – wicestarosta powiatu garwolińskiego, Michał Jaworski – zastępca dyrektora OR Krus w Warszawie.

Organizatorami koncertu byli: wójt gminy Górzno Waldemar Sabak, proboszcz parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Górznie ks. prałat Jerzy Kalinka oraz dyrektor PSP z oddziałami gimnazjalnymi w Górznie Maria Szczęśniak.

tekst: UG Górzno, opr. AS
zdjęcia: od 1 do 71 AS, od 72 UG Górzno

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 104

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.