Wiadomości z Garwolina

Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie bawili się na studniówce

Dodano:
garwolin - Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie bawili się na studniówce

12 stycznia w Nowym Pilczynie odbył się bal studniówkowy młodzieży z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie. Wesoła zabawa trwała do samego rana.

W uroczystości udział wzięli: starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, sekretarz miasta Garwolina Cezary Tudek, grono pedagogiczne na czele z dyrektor Małgorzatą Małachowską, wicedyrektor Małgorzatą Kargol i ks. prefektem Arturem Zbańskim, a także rodzice uczniów i oczywiście młodzież z KLO wraz z osobami towarzyszącymi.

Uroczystość otworzyli uczniowie, którzy przywitali zaproszonych gości. Podczas oficjalnej części wydarzenia głos zabrał starosta garwoliński Mirosław Walicki.

– Gratuluję pani dyrektor i gronu pedagogicznemu osiągnięć, które ta szkoła ma nieodmiennie od wielu lat - wysokiego miejsca w rankingach, tego że stanowicie ważny element edukacji powiatowej – mówił, po czym zwrócił się do tegorocznych maturzystów: -  Za 100 dni wejdziecie w dorosłe życie, będziecie podejmować odpowiedzialne decyzje, ale dzisiaj jest czas zabawy. Życzę tego, żebyście tego dzisiejszego balu nie zapomnieli, by w waszym życiu był ciągle obecny, byście do niego wracali, by dał wam siłę na te 100 dni najbliższych – mówił włodarz.

Sekretarz miasta Garwolin Cezary Tudek wystąpił w imieniu burmistrz Garwolina  Marzeny Świeczak.– Życzę by ten dzisiejszy wieczór, ta noc należały do tych najwspanialszych bali w waszym życiu, aby bal studniówkowy był tym jednym z dwóch - obok waszego wesela- najmilej wspominanych bali. Za 114 dni zaczynają się egzaminy maturalne, w związku z tym pani burmistrz, także przekazuje życzenia, aby wyniki matur były tak dobre, abyście zrealizowali swoje marzenia, wybrali tę uczelnię i ten kierunek studiów, który chcecie – mówił sekretarz.

Głos zabrał również przewodniczący rady rodziców Jerzy Kowalski – Wstępem do tego balu były 3 lata ciężkiej pracy, was właśnie – młodzieży, nauczycieli oraz rodziców (…) Dumnie dzisiaj patrzymy na was, bo wierzymy, że zostaliście profesjonalnie przygotowani i za te 100 dni, jak przyjdzie ten czas próby, sprawdzicie się, a wyniki jakie osiągniecie zadowolą wszystkich - mówił.

REKLAMA:


– Dzisiaj studniówka – bal, na który czekaliście długo, a za moment, bo za 114 dni matura – mówiła dyrektorz Małgorzata Małachowska, zwracając się do uczniów. - Zarówno studniówka, jak i matura są postrzegane jako takie symboliczne wejście w dorosłość, w dojrzałość. Cudownym darem dojrzałości takim, który wzrasta, rozwija się wraz z wiekiem jest dostrzeganie czasu. Niestety nie znalazł się jeszcze nikt, kto by ten czas zatrzymał i dla nas nasz czas rozwoju, nasz czas dojrzewania przebiega niezauważalnie, ale inni widzą zmiany i kiedy my dzisiaj patrzymy na was - moi drodzy - na te piękne panie i na tych eleganckich panów, to bardzo trudno nam rozpoznać w was naszych uczniów i nasze uczennice, którzy na co dzień przemykają szkolnymi korytarzami. Wyglądacie pięknie, dojrzale, elegancko z klasą i tak się bawcie moi drodzy- piękne dojrzale i z klasą – mówiła dyrektor.

Po oficjalnym otwarciu balu uczniowie zatańczyli poloneza przygotowanego we współpracy z Ewą Maraszek. Nie mogło zabraknąć też tradycyjnego walca. Po oficjalnej części balu uczniowie zaprezentowali zabawne skecze, w których pokazali, że patrzą na siebie z dystansem.

Wesoła zabawa z zespołem Eden potrwała do białego rana.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 97

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Ładne te dwie dziewczyny po lewej stronie na 80-ym zdjęciu (, #IP 1203ffc677) Odpowiedz

Kto to?

100 DNI I KICHA (, #IP 2070e0a069) Odpowiedz

Dlaczego nie robi sie BALU MATURALNEGO TYLKO STUDIÓWKE?

Studniówka (, #IP 8744415a03) Odpowiedz

Katolik - KLASA!!!

Konsumcja? (, #IP 2eebc3ef32) Odpowiedz

Bylo co zjesc czy bida

A wypić tesz było co. Czy tylko mszalne ? (, #IP 9ebd9cab88) Odpowiedz

swietaWinnicka (, #IP 33f68d6ab6) Odpowiedz

Oni z mszalnego produkują grappę.