Wiadomości z Garwolina

Próbowała oszukać 83-letnią mieszkankę Garwolina!

Dodano:
garwolin - Próbowała oszukać 83-letnią mieszkankę Garwolina!

W czwartek po godzinie 14 na nr telefonu stacjonarnego do seniorki z Garwolina zadzwoniła kobieta, informując iż jest jej kuzynką, a jej córka uczestniczyła w wypadku drogowym. Fałszywa kuzynka, potrzebowała pieniędzy na wykupienie córki z aresztu, do którego trafiła jako sprawca wypadku drogowego. Podczas rozmowy 83-letnia seniorka zorientowała się, że podłą ofiara oszustwa, zakończyła rozmowę i bardzo szybko powiadomiła policję.

Historia, jaką opowiadają oszuści zazwyczaj jest podobna. Do osób starszych dzwoni ktoś podszywający się za bliskiego z rodziny bądź za policjanta. Mówią, że pilnie są potrzebne pieniądze, wywołując w seniorze uczucie, że jest on potrzebny i że tylko on może pomóc. Osoby starsze często dają się na to nabrać.

Seniorze nie daj się oszukać!

Pamiętaj, że przestępcy często modyfikują swoje sposoby działania i zawsze trzeba być czujnym i ostrożnym. Zawsze zadzwoń do najbliższych lub pod numer 112, aby potwierdzić niepokojącą Cię sytuację. Nie działaj sam, poinformuj rodzinę lub sąsiada.

REKLAMA:


W momencie, kiedy ktoś będzie chciał Cię oszukać, podając się przez telefon za wnuczka, policjanta – zakończ rozmowę telefoniczną. Nie wdawaj się w rozmowę z oszustem. Nigdy też nie przekazuj swoich pieniędzy obcej osobie, nie dzwoń na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego. O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj policję.

KPP MK, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.