Wiadomości z Garwolina

Tak Pilawa grała z Wielką Orkiertą Świątecznej Pomocy

Dodano:
garwolin - Tak Pilawa grała z Wielką Orkiertą Świątecznej Pomocy

Za nami 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku kwesta odbywała się pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Zebrane środki zostaną przekazane na zakup sprzętu dla dziecięcych szpitali specjalistycznych. Pilawa już po raz dziewiąty brała udział w akcji. Szefem sztabu jak w latach poprzednich był Artur Owczarczyk.

Od godziny 9.00 wolontariusze pod opieką strażaków kwestowali na terenie Pilawy. Zbiórka  odbywała się także w  Trąbkach, Gocławiu i Puznówce. Na hali sportowej przy PSP im. H. Sienkiewicza w Pilawie, która była współorganizatorem o godz. 16.30 odbyła się część artystyczna.  Rozpoczęła się ona od wystąpienia dzieci ze szkoły podstawowej w Gocławiu, które grały na ligawkach – ludowych, drewnianych instrumentach muzycznych. Na scenie pojawiła się również orkiestra OSP z Pilawy, której towarzyszyły tamburmajorki i mażoretki oraz uczennice ze szkoły podstawowej w Pilawie, które zaprezentowały swoje zdolności wokalne i taneczne. Jednym z ważnych punktów akcji, jest licytacja gadżetów przekazanych przez fundację WOŚP. W tym roku oprócz nich, można było również licytować rzeczy przekazane przez Urząd Miasta i Gminy w Pilawie oraz Stowarzyszenie Akademia Łucznica. W czasie występów była również okazja do symbolicznego przekazania „złotówki” w zamian za pyszny kawałek ciasta.  Finał WOŚP wiąże się z pomocą i ratownictwem, dlatego u nas również można było wziąć udział w warsztatach ratownictwa, które prowadził ratownik medyczny z dwudziestopięcioletnim stażem. Dla najmłodszych przygotowany był kącik plastyczny, który prowadziły pracownice z biblioteki w Pilawie.

REKLAMA:


Tegoroczny finał zakończył się o godz. 20. 00 tradycyjnym światełkiem do nieba. W tym roku, uczestnicy pilawskiego finału rozpalili zimne ognie,  łącząc się w ten sposób z uczestnikami z całej Polski.

Podczas tegorocznej kwesty zebrano łącznie 15 386,21 zł oraz bilon zagraniczny.

Sztab WOŚP bardzo dziękuje wolontariuszom, którzy pomimo deszczu dzielnie kwestowali oraz sponsorom. Byli wśród nich: Raf- Mebl Rafał Baranowski, Firma Drewmex, „Drewno-Miet”-  Mieczysław Stefanowski, Hotel Ostoja, Koło Emerytów Pilawa, sołtys wsi Niesadna -Przecinka Dorota  Kuszpit, sołtys wsi Jaźwiny Tomasz Przybysz, Stowarzyszenie Akademia Łucznica, radny Rady Powiatu Dariusz Owczarczyk, Rejonowa Spółdzielnia Rolniczo - Handlowa GS Samopomoc Chłopska, F.H.U. JARMIR Jarosław Keder, Mirosław Lewandowski s.c..


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 42

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.