Wiadomości z Garwolina

Wójt gminy Sobolew zwraca uwagę właścicielom psów, które błąkają się bez opieki. Za brak środków ostrożności grozi kara grzywny

Dodano:
garwolin - Wójt gminy Sobolew zwraca uwagę właścicielom psów, które błąkają się bez opieki. Za brak środków ostrożności grozi kara grzywny

Wójt gminy Sobolew apeluje: Właściciel psa nie może wypuścić swojego czworonoga bez opieki. Niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu psa może doprowadzić do wyrządzenia szkody innej osobie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, kto nie zachowuje środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia podlega karze grzywny.

”W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi psów biegających bez opieki na terenie naszej gminy, wzywam właścicieli psów do zaprzestania wypuszczania tych zwierząt poza teren własnej posesji  bez należytej kontroli. Obserwuje się, że w większości przypadków wałęsające się zwierzęta mają właścicieli.

Na terenie nieruchomości psy powinny być trzymane w sposób nieumożliwiający niekontrolowane jej opuszczenie przez te zwierzęta i wykluczający dostęp osób trzecich. Właściciel psa nie może wypuścić swojego czworonoga bez opieki. Niezachowanie należytej ostrożności przy trzymaniu psa może doprowadzić do wyrządzenia szkody innej osobie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, kto nie zachowuje środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia podlega karze grzywny”
- czytamy w apelu wójta gminy Sobolew Macieja Błachnio.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Uuu... (, #IP 58430aaf99) Odpowiedz

Przecież mamy schronischo na terenie gminy. Można wyłapać psiaki i tam oddać, albo niech gmina zafunduje bezpłatne chipowanie wtedy nikt swojego czworonoga się nie wyprze. No chyba że wszystkie pieniążki z rezerwy budżetu poszły na pensje dla pani wice wójt. Mamy tak ogromną gminę że taki etat jest niezbędny. :)

zdzich (, #IP b4b5b45e95) Odpowiedz

Stać człowieka na psa to i chip również. Gmina to wszyscy i nie mam ochoty płacić za psa sąsiada, który ciągle załatwia się pod moją bramą.

psy (, #IP ed21db5f0a) Odpowiedz

Kiedyś to bezpańskie psy były odstrzeliwane i każdy swojego burka pilnował żeby w pola nie poszedł a teraz to pies ważniejszy od człowieka. Bezdomnymi ludźmi tak się nie przejmują jak psami.

xxl (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

uważam że ktoś nie pogodził się z przegraną w wyborach i dalej próbuje dokuczyć

odśnieżanie (, #IP 38308f993a) Odpowiedz

Wszystkie pługi zapewne zostały skierowane do stolicy apostolskiej w Gończycach ... :D

hahahah (, #IP 64f83b8d9e) Odpowiedz

Padlam :D

ODŚNIEŻANIE !!! (, #IP 413b5f86dd) Odpowiedz

Owszem, problem wałęsających się psów istnieje, ale wójt to niech się lepiej zajmie odśnieżaniem, a nie czeka aż dojdzie do poważnego wypadku, żeby w końcu coś z tymi drogami zrobić! Przypominam, że nie wszyscy mieszkają przy głównej trasie, więc posypanie gdzieniegdzie tylko na głównej to nie jest załatwienie sprawy!

chyba coś poszło nie tak ;) (, #IP 413b5f86dd) Odpowiedz

Do dziennikarza: w sposób umożliwiający niekontrolowane jej opuszczenie co? :D

To powinno być (, #IP 03a402c80f) Odpowiedz

do wójta.

(, #IP 413b5f86dd) Odpowiedz

Na terenie nieruchomości psy powinny być trzymane w sposób umożliwiający niekontrolowane jej opuszczenie przez te zwierzęta A powinno być Na terenie nieruchomości psy powinny być trzymane w sposób NIEumożliwiający niekontrolowane jej opuszczenie przez te zwierzęta ;)

Ja też mam apel do Pana Wójta (, #IP c038a4b067) Odpowiedz

Gmina ma podpisaną umowę że schronieniem, więc takie psy powinny być wyłapywane i tam umieszczane, w przypadku znalezienia właściciela obciążyć go kosztami. Następny apel co do odśnieżania.Pan Wójt sypał paragrafami co grozi za brak odśnieżania chodników, a sam nie dopilnował i żadna droga gminna nie była odśnieżona.

(, #IP 02d594e70d) Odpowiedz

Pan Wójt to mam wrażenie ze tylko grozić potrafi. Skoro mowa o grzywnach i niezachowaniu ostrożności, to gdzie/ komu mam zgłosić notorycznie wałęsającego się psa pracownika gminy? Zima w tym roku zaskoczyła UG, jak co roku zresztą. Pierwszy śnieg był dopiero na Święta pługi wyjechały po dwóch dniach i tylko na główne drogi.