Wiadomości z Garwolina

Policjanci poszukują świadków wypadku na pasach w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Policjanci poszukują świadków wypadku na pasach w Garwolinie

Policjanci z Garwolina, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego i szukają świadków tego zdarzenia, które miało miejsce w Garwolinie na ul. Lubelskiej. Kierowca samochodu marki Ford Focus, na przejściu dla pieszych potrącił 18-letnią dziewczynę, a inny nieustalony pojazd miał po niej przejechać.

Do zdarzenia doszło w dniu wczorajszym (20 stycznia 2019r.) po godzinie 17.00 w Garwolina na ul. Lubelskiej, na oświetlonym przejściu dla pieszych, w terenie zabudowanym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letnia kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych od strony ul. Górnej w Sulbinach. Pojazd jadący od strony Lublina zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, a młoda kobieta została potrącona na drugim pasie drogi, przez pojazd marki Ford Focus jadący od Garwolina – pojazdem kierował 29-letni mężczyzna. Z relacji już ustalonych świadków, wynika, że kierowca Forda po zdarzeniu zjechał w boczną drogę i tam się zatrzymał, a po leżącej kobiecie przejechał inny nieustalony pojazd, który nie zatrzymał się. Kobieta na skutek poniesionych obrażeń, zmarła w szpitalu. Kierowcy forda zostało zatrzymane prawo jazdy – podczas zdarzenia był trzeźwy. Czynności na miejscu zdarzenia zostały wykonane pod nadzorem prokuratora.

Policjanci poszukują osób posiadających istotne informacje związane z ta sprawą o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Garwolinie pod nr tel. 25 684 02 00 lub 112.

POLICJANCI APELUJĄ !!!
Zwiększmy naszą uwagę, zarówno kierowcy, jak i piesi. Stosujmy się do znaków oraz dostosujmy naszą prędkość do warunków jazdy. Załóżmy elementy odblaskowe nawet, jak nie musimy, one kosztują niewiele. Przejście dla pieszych ma szczególne znaczenie w ruchu drogowym. Na jego obszarze obowiązują ściśle określone zasady. Niestety, zarówno piesi, jak i kierowcy pojazdów często zapominają o przestrzeganiu przepisów bezpieczeństwa.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca samochodu, który zbliża się do przejścia dla pieszych, ma zachować szczególną ostrożność.

Nie tylko kierowcy mają obowiązki podczas przemierzania pasów, ale także i sami piesi. Przepisy wyraźnie mówią, że pieszy przechodząc przez jezdnię musi zachować szczególną ostrożność, a także korzystać z wyznaczonego przejścia dla pieszych. W miejscu gdzie doszło do wypadku drogowego – na terenie zabudowanym obowiązuje prędkość  do 50 km/h.

Od końca sierpnia poruszający się po zmierzchu piesi, poza terenem zabudowanym, mają obowiązek noszenia odblasków. Policjanci apelują i zachęcają, aby odblaski nosić również w terenie zabudowanym.

KPP MK, opr. AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pobocze (, #IP 6599ce8a20) Odpowiedz

Pobocze na Andersa w Garwolinie jest bardzo niebezpieczne.

(, #IP 374367c9f9) Odpowiedz

Przejścia dla pieszych w Garwolinie są źle oświetlone. Parking przy szpitalu powinien być bezpłatny. Samorządowcy. Do roboty.

(, #IP e99284950d) Odpowiedz

Te wysepki i słupki na starej 17 od CPN do szpitala były zagrożeniem dla pieszych i kierowców od samego początku gdy zostały zainstalowane.

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

Parkowanie przy lelewela nie jest problemem .Problemem jest parking płatny przy szpitalu. Kto przy zdrowych zmysłach chce zarabiać na ludzkim nieszczęściu ,przecież bo szpitala nikt nie przyjeżdża dla rozrywki i przyjemności.

Płatne Parkingi (, #IP de9294b0a4) Odpowiedz

Niestety większość szpitali ma płatne parkingi. Koło większości powstają tzw dzikie parkingi lub ludzie parkują na osiedlach. Panowie dyrektorzy znaleźli sobie sprytny sposób na dorobienie do budżetu szpitala

(, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

NA miasto też nikt nie jedzie dla rozrywki. Co z tego że na placu urzędu miasta jest parking bezpłatny jak wataha URZEDNIKÓW z okolic garwolina przyjeżdża samochodami i zajmują miejsce dla petentów! A ty sobie stawaj na płatnym parkingu po drugiej stronie! Parkingi są płatne ale problemem jest to że miasto zatrzymało się pod tym względem w XIX w - czyli nie buduje żadnego parkingu piętrowego!

brak fotoradarow (, #IP ad47f90396) Odpowiedz

brakuje fotoradarow i malo radiowozow policji. pare razy zatrzymac pedzacych kierowcow i wlepic porzadne mandaty zwolniliby

Niebezpiecznie na działkach (, #IP 9ea59d789b) Odpowiedz

Przejście wcale nie jest dobrze doświetlone. Poza tym, mieszkańcy Działek czekają kiedy wreszcie władze wybudują chodniki wzdłuż lubelskiej. Może czas najwyższy zacząć inwestować w nasze bezpieczeństwo. Inny temat to idiotyczny parking płatny przy szpitalu przez który okoliczne ulice są totalnie zastawione. Z braku chodników tu także zrobiło się niebezpiecznie.

Nazywajmy rzeczy po imieniu (, #IP a4c5f0afff) Odpowiedz

A czy został ukarany ten kierowca który się zatrzymał i zaprosił dziewczynę na pasy ? Przecież to stanowi wykroczenie. Po to jest zabronione zatrzymywanie się przed pasami aby nie było takich sytuacji.

Bez komentarza (, #IP 5e2e2d57a5) Odpowiedz

Nie trzeba komentować pisać wystarczy spojrzeć na zdjecie tego oswietlonego, oznakowanego, nowo odmalowanego pseudo przejścia dla pieszych. Może w końcu ktoś odpowiedzialny za nie poczuje się do obowiązku i doprowadzi je do stanu niezagrażającemu bezpieczeństwu i życiu osób korzystających z niego. Szkoda tylko że musiały już zginąć na nim tragicznie dwie osoby. Bez komentarza.

(, #IP 88245beef4) Odpowiedz

Bardzo potrzebna jest rozwaga pieszch. To nasze zdrowie i życie. Częsty wchodzimy na przejście dla pieszych bezmyślnie. Odpowiedzialność za nasze życie zostawiając w rękach kierowcow ktorzy tez popełniają błędy. Edukujmy dzieci ale i sami bądźmy ostrożni.

(, #IP 25df4e9989) Odpowiedz

Bardzo proszę nas pieszych o uwagę

Trzeba poszukać (, #IP 64e368048e) Odpowiedz

To nie ma kamer na przedszkolu,dalej w firmie po lewej stronie,w Sulbinie.Trzeba tylko chcieć

ignorancja (, #IP 0149cb871c) Odpowiedz

może czas najwyższy na poświęcenie uwagi i zainwestowanie w poprawienie miejsc, w których notowycznie dochodzi do wypadków śmiertelnych i tych w których ludzie tracą zdrowie dożywotnio? zamiast robienia kolejnego parku albo ogromnego garba na skrzyżowaniu polecam zrobić coś w kńcu z tym oświetlonym przejściem jak również ze skrzożowaniem przy stacjo Shell ;)

.... (, #IP 26f9f7682e) Odpowiedz

Tak dziś drogowcy poświęcili czas i uwagę coś grzebali w rejonie przejścia. Prawdopodobnie dostawia jeden brakujący słupek i na tym się zakończy.

(, #IP ba80d437c5) Odpowiedz

Chyba raczej usuwali ten pozostały, bo jak dziś popołudniu tamtędy przejeżdżałem, to została tylko plama po wysepce. Niebezpiecznie było tam, dlatego, że często pieszy oczekujący na przejście stał za słupkiem i był kompletnie niewidoczny.

inwestycje (, #IP 71dd8ebbea) Odpowiedz

Inwestycje oddalone od starowstwa dalej niż 500 m się nie liczą...

(, #IP fb884efd45) Odpowiedz

To jest droga gminna a nie starostwa