Wiadomości z Garwolina

Policjanci prowadzili działania pod nazwą Telefony

Dodano:
garwolin - Policjanci prowadzili działania pod nazwą Telefony

Garwolińscy policjanci przeprowadzili w piątek działania kontrolno-prewencyjne pn. „TELEFONY". Takie działania mają na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki. Podczas piątkowych działań garwolińscy policjanci skontrolowali niespełna 70 pojazdów i w kilku przypadkach kierowcy korzystali z telefonów podczas jazdy.

Trzymanie słuchawki, wybieranie numeru telefonu lub pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi, wyłącza jedną rękę, a tym samym utrudnia sprawne wykonywanie manewrów pojazdem przez kierującego. Nawet jeśli trwa to tylko klika sekund, pojazd pokonuje w tym czasie (w zależności od tego z jaką prędkością się porusza) kilkadziesiąt metrów. Również rozmowa przez telefon podczas prowadzenia pojazdu zaburza percepcję kierującego i ma szereg negatywnych skutków. Rozproszenie uwagi związane z takim zachowaniem wpływa na wydłużenie drogi hamowania pojazdu, obniżenie zdolności płynnego prowadzenia, czy zachowanie bezpiecznej odległości od innych uczestników ruchu drogowego.

W myśl ustawy - Prawo o ruchu drogowym, kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas z jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki.

REKLAMA:


Siadając za kierownicę najlepiej odłóżmy telefon. Z pewnością wpłynie to na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Podczas piątkowych działań garwolińscy policjanci skontrolowali niespełna 70 pojazdów i w kilku przypadkach kierowcy korzystali z telefonów podczas jazdy.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.