Wiadomości z Garwolina

Policjanci podsumowali rok 2018

Dodano:
garwolin - Policjanci podsumowali rok 2018

29 stycznia w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie odbyła się doroczna odprawa podsumowująca wyniki pracy garwolińskich policjantów. W odprawie wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie odbyła się uroczysta odprawa roczna z udziałem zastępcy komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu - insp. Kamila Borkowskiego. Podczas odprawy komendant powiatowy Policji w Garwolinie – insp. Iwona Czarnocka podsumowała wyniki pracy garwolińskiej jednostki. Przedstawiła działania każdego z wydziałów oraz strukturę etatową.

Na początku odprawy komendant przedstawiła stan etatowy jednostki. W KPP w Garwolinie obecnie w służbie pozostaje 193 policjantów na 193 policyjne stanowiska. Część z tych osób pozostaje w chwili obecnej na szkoleniach podstawowych w szkołach policji.

Następnie przedstawiono pracę Wydziału Kryminalnego. W 2018 roku wykrywalność wszystkich sprawców przestępstw była na poziomie 84,2%, natomiast w kategorii przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie – wykrywalność wyniosła 53, 5% (tj. bójki, kradzieże, włamania, narkomania, uszkodzenia mienia i ciała).

Komendant Czarnocka podsumowała także pracę Wydziału Prewencji – w tym ilość służb policjantów na drogach, działania dzielnicowych. Policjanci z Wydziału Prewencji wylegitymowali 50236 osób.

Na terenie powiatu miało miejsce 1112 kolizji – to o 14 kolizji więcej niż w latach ubiegłych. Doszło do 114 wypadków drogowych, w których ranne zostały 153 osoby. Niestety, aż 11 osób poniosło śmierć, to o 2 osoby mniej niż w roku ubiegłym.

REKLAMA:


Policjanci z garwolińskiej drogówki przebadali 52787 kierujących. Zatrzymano 166 nietrzeźwych kierowców, 239 przestępców na gorącym uczynku oraz zatrzymano osób poszukiwanych i zakończono sprawy opiekuńcze w ilości 239.

Na terenie powiatu garwolińskiego w 2018r. zostało zgłoszonych 12941 interwencji. Innym istotnym aspektem podjętym podczas podsumowania była Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Działa ona od 20 września 2016 roku. W bieżącym roku odnotowano na niej 2873 zgłoszenia – najwięcej na terenie całego Mazowsza, najczęściej były to zgłoszenia dotyczące przekraczania prędkości.

Po komendancie powiatowym głos zabrał zastępca komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu insp. Kamil Borkowski. Również on podziękował za dobre rezultaty pracy jednostki. Zwrócił szczególną uwagę na wysokie miejsce garwolińskiej Komedy na Mazowszu. Komendant pochwalił również zabezpieczone mienie w kwocie 1031906 złotych oraz zatrzymane w roku ubiegłym ponad 51kg narkotyków, które dzięki bardzo dobrej pracy policjantów nie trafiły do sprzedaży na garwoliński rynek.

Po wystąpieniach komendantów, głos zabrali goście obecni na sali, między innymi wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, burmistrz miasta Garwolin Marzena Świeczak oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej – st. bryg. Krzysztof Tuszowski, którzy podziękowali za całoroczną pracę i dobrą współpracę z garwolińskimi stróżami prawa.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 6

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

policja (, #IP d8ea3c50df) Odpowiedz

piękną Iwonę zatrudnili w Policji czy i tam uprawia lans?