Wiadomości z Garwolina

Duże pieniądze z PROW na drogi i kulturę dla gmin: Garwolin i Sobolew

Dodano:
garwolin - Duże pieniądze z PROW na drogi i kulturę dla gmin: Garwolin i Sobolew

Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął dwie uchwały, dzięki którym do gmin w powiecie garwolińskim już w najbliższych tygodniach popłyną duże pieniądze z PROW. Najwięcej skorzysta gmina Garwolin – łącznie 2 mln 127 tys. zł. Do gminy Sobolew trafi 874 tys. zł.

Zarząd Województwa Mazowieckiego w dniu 8 stycznia 2019 r. podjął uchwałę w sprawie aktualizacji listy operacji informującej o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne" w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, dla naboru przeprowadzonego od 22 czerwca 2018 r. do 21 sierpnia 2018 r.

Na liście, na wysokim 19 miejscu znalazła się gmina Garwolin. Samorząd uzyska 1mln zł na budowę świetlic w miejscowościach: Nowy Puznów i Górki.

REKLAMA:


Tydzień później (15 stycznia) Zarząd Województwa Mazowieckiego podjął uchwałę w sprawie aktualizacji listy operacji informującej o kolejności przysługiwania pomocy na operacje typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych" w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich" objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, dla naboru przeprowadzonego od 4 września 2018 r. do 17 października 2018 r.

Tutaj gmina Garwolin ponownie zajęła wysokie trzecie miejsce, co jest równoznaczne z przyznaniem dotacji.  1 mln 127 tys. samorząd przeznaczy na przebudowę drogi w miejscowości Lucin.

Pieniądze z obu tych programów trafią do gminy Garwolin w najbliższych miesiącach.

874 tys. uzyskała też gmina Sobolew na przebudowę drogi gminnej nr 131120W (ulicy Poprzecznej w miejscowości Sobolew).


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.