Wiadomości z Garwolina

Kamperem przez świat

Dodano:
garwolin - Kamperem przez świat

Wielu potencjalnych podróżników odstrasza myśl o wycieczkach organizowanych, na których praktycznie nie ma czasu ani możliwości samodzielnego spędzenia czasu według własnych upodobań. Wielu decyduje się na własną organizację, wynajęcie hotelu lub mieszkania i planowaniu podróży. Jest również szereg wielbicieli podróży kamperem. Jest to najlepsza alternatywa dla osób, które cenią sobie swobodę działania. Bo przecież kamper można postawić gdzie się chce i kiedy się chce. W taki sposób nie jest się

uzależnionym ani od noclegów, ani od transportu, ani, przede wszystkim, od biura podróży.Kampery w Polsce


Podróżowanie kamperem jest bardzo popularne w Ameryce, ale również w krajach europejskich, takich jak Niemcy czy Anglia. W ostatnich latach jednak wzrasta liczba podróży, odbytych kamperem również w Polsce. Polacy pokochali ten rodzaj organizowania wycieczek i chociaż liczba kupowanych kamperów rośnie wolno, to jednak wciąż rośnie. Przede wszystkim jest to związane z wysoką ceną takiego samochodu. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup auta o wartości ponad 100 tysięcy złotych. Jednak wzrasta ilość samochodów używanych. Dużą popularnością cieszą się kampery marki Roller Team, które gwarantują bezpieczną i komfortową podróż w każdych warunkach.


Co jest konieczne w podróży kamperem?

Jeszcze przed jakąkolwiek podróżą należy dokładnie określić plan działań i środków, koniecznych do jej podjęcia. Pierwszą i podstawową rzeczą jest wykupienie ubezpieczenia. Większość polskich firm posiada ubogi pakiet ubezpieczeniowy dla kamperów o zbyt wygórowanych cenach, więc należy dokładnie zapoznać się z zasadami i pakietem świadczeń, które obejmuje. Na stronie internetowej https://www.motorhomeprotect.co.uk/campervan-insurance/ można sprawdzić dostępne opcje wykupu ubezpieczenia. Obejmuje ono nie tylko samo auto, ale również przedmioty, znajdujące się w środku.


Kamper czy samochód kempingowy?


Na stronie internetowej https://www.motorhomeprotect.co.uk/motorhome-insurance/ można przeczytać się, czy różni się kamper od samochodu kempingowego i dowiedzieć się, jakie ubezpieczenie należy wykupić.

Przede wszystkim kamper jest autem większym, przystosowanym do noclegu, a kabina kierowcy jest oddzielona od reszty wnętrza pojazdu. Ubezpieczenie Campervan obejmuje wszystkie kraje Unii Europejskiej 365dni w roku oraz posiada gwarancję naprawy na koszt 150 tysięcy funtów.

Artykuł sponsorowany