Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (28 stycznia - 03 lutego 2019 r. )

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie  (28 stycznia - 03 lutego 2019 r. )

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


28 stycznia 2019 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Staszica w Garwolinie

Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Staszica w Garwolinie, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe. Kierujący nie wymagali udzielenia pomocy medycznej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

30 stycznia 2019 r.

Podłożony ładunek wybuchowy w supermarkecie na ul. Kościuszki w Garwolinie

Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym podłożeniu ładunku wybuchowego w supermarkecie na ul. Kościuszki w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podczas działań prowadzonych przez Policję. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Pożar w hali produkcyjnej na ul. Topolowej w Woli Rębkowskiej
Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze w hali produkcyjnej na ul. Topolowej w Woli Rębkowskiej. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy stwierdziły zadymienie w jednym z pomieszczeń wynikające ze zwarcia instalacji elektrycznej (oświetleniowej). Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu pomiarów kamerą termowizyjną oraz detektorem wielogazowym. Odłączono również zasilanie elektryczne w pomieszczeniu. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

31 stycznia 2019 r.

Ulatniający się gaz w budynku mieszkalnym na ul. Garwolińskiej w Miętnem

Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o ulatniającym się gazie ziemnym w budynku mieszkalnym na ul. Garwolińskiej w Miętnem. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu gazu ziemnego do budynku. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar z systemu sygnalizacji pożarowej w zakładzie na ul. Przemysłowej w Pilawie
Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o załączeniu systemu sygnalizacji pożarowej w zakładzie na ul. Przemysłowej w Pilawie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a następnie ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych dokonali pomiarów za pomocą detektora wielogazowego. Pomiary wykazały obecność gazów niebezpiecznych w jednym z pomieszczeń. Następnie pomieszczenie przewietrzono i dokonano kolejnych pomiarów, które nie wykazały gazów niebezpiecznych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


1 luty 2019 r.

Pies w rzece Wilga w Starym Podolu

O godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o załamaniu się lodu pod psem rasy owczarek niemiecki w ujściu rzeki Wilga w Starym Podolu. Działania zastępów straży polegały na ewakuowaniu psa przez ratownika zabezpieczonego w ubranie do pracy w wodzie za pomocą sań lodowych, przeniesieniu go w bezpieczne miejsce oraz przekazanie właścicielowi. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

3 luty 2019 r.

Pożar pomieszczenia garażowego na ul. Niecałej w Łaskarzewie

Po godz. 2 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pomieszczenia garażowego w budynku gospodarczym na ul. Niecałej w Łaskarzewie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku, podaniu prądów wody oraz przeszukaniu pomieszczeń w celu wykluczenia osób postronnych w budynku. Po ugaszeniu pożaru budynek oddymiono. W akcji trwającej dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zalany budynek administracyjno-biurowy na ul. Kościuszki w Garwolinie

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zalanym budynku administracyjno-biurowym na ul. Kościuszki w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego oraz zakręceniu głównego zaworu wody w budynku. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Potrącenie na przejściu dla pieszych na ul. Wyzwolenia w Pilawie

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o potrąceniu na przejściu dla pieszych na ul. Wyzwolenia w Pilawie. Pomocy medycznej jednej osobie
poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Tlenek węgla w budynku wielorodzinnym na ul. Aleja Żwirki i Wigury w Garwolinie
Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w budynku wielorodzinnym na ul. Aleja Żwirki i Wigury w Garwolinie. Pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym udzieliły dwa zespoły ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiaru przy pomocy detektora wielogazowego na obecność tlenku węgla w budynku. Pomiary wykryły obecność tlenku węgla w powietrzu. Pomieszczenia zostały przewietrzone i ponownie dokonano pomiarów, które nie wykazały obecności tlenku węgla. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.