Ciekawe tematy z Garwolina

Oddanie toru na odcinku Garwolin Dęblin dopiero w maju

Dodano:
garwolin - Oddanie toru na odcinku Garwolin Dęblin dopiero w maju

Stowarzyszenie Bezpieczna i Przyjazna Kolej poinformowało na swoim Facebooku o opóźnieniach jakie mogą wystąpić podczas modernizacji torów kolejowych na odcinku od Garwolina do Dęblina. Termin po raz kolejny będzie przesunięty. Tym razem na maj 2019.

W związku z pojawiającymi się i rosnącymi wątpliwościami, co do realności oddania jednego toru na odcinku Garwolin-Dęblin  Stowarzyszenie Bezpieczna Kolej poprosiło o informacje w tej sprawie zarządcę infrastruktury, odpowiedzialnego za tę inwestycję.

Wczoraj PKP Polskie Linie Kolejowe SA potwierdziły stowarzyszeniu, że po ostatnich spotkaniach z wykonawcą, dokonana została aktualizacja harmonogramu prac modernizacyjnych. W nowym terminarzu jako dzień oddania jednego toru między Garwolinem i Dęblinem wskazany jest 6 maja 2019 roku.

Według zapewnień PLK, wykonawca został zobowiązany do intensyfikacji prac, by ten termin został dotrzymany.  - Wierzymy, że w końcu się to uda, chociaż to tylko jeden tor na bardzo długim odcinku – dodaje Stowarzyszenie.

Tor kolejowy na odcinku Garwolin Dęblin, miał być oddany do użytku już w 2018r., potem termin przesunięto na marzec, a teraz na czerwiec.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Po co piszecie takie głupoty??? (, #IP e268118508) Odpowiedz

przecież każdy zdroworozsądkowo myślący człowiek wie, że dobrze będzie, jeśli dojdzie do tego do końca 2019 roku... a odcinek z Lublina do Warszawy po ostatnich perturbacjach to zapewne nie wcześniej jak 2023...