Wiadomości z Garwolina

Centrum przesiadkowe i dwa niskoemisyjne autobusy dla Pilawy za 6,7 mln zł

Dodano:
garwolin - Centrum przesiadkowe i dwa niskoemisyjne autobusy dla Pilawy za 6,7 mln zł

Dzięki środkom unijnym w Pilawie przy dworcu PKP powstanie centrum przesiadkowe z parkingiem „Parkuj i Jedź”, drogami dojazdowymi oraz ścieżkami rowerowymi. Poza tym zakupione zostaną dwa niskoemisyjne autobusy. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego miasto otrzyma ponad 6,7 mln zł dofinansowania unijnego. Wsparcie pochodzi z RPO WM 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

W najbliższy poniedziałek umowę w tej sprawie podpiszą przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz burmistrz Pilawy Albina Łubian, a także skarbnik Agnieszka Dębowska.

Projekt otrzyma unijne dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

mat. pras., opr. AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Autobusy (, #IP e4c6c75548) Odpowiedz

Przydało by się tak zrobić w Garwolinie bo jak ktoś nie ma auta to jak ma dojechać na dworzec. Nie ma busów do pkp po mieście tesco bus jeździ tylko w tygodniu a w sobotę już nie i trzeba tyrać po 4-5 km na piechotę z zakupami.

Autobusy?? (, #IP ed2f7214c3) Odpowiedz

A w jakim celu miałyby być wykorzystane te autobusy?

A trasy tych autobusów? (, #IP 726253408b) Odpowiedz

Czy z Garwolina też będą dowozić ludzi? Byłoby świetnie

parkuj i jedź (, #IP 3b7d0e236c) Odpowiedz

Może by tak władze Garwolina wzięły przykład z Pilawy i też pobudowały taki parking przy dworcu PKS żeby samochody jadących dalej autobusem nie stały całymi dniami po wszystkich ulicach tylko w jednym miejscu.

Tłok na ulicach! (, #IP 726253408b) Odpowiedz

To prawda,że wszystkie ulice są zatłoczone przez ludzi którzy przesiadają się do autobusów.Może każdy by tak robił,gdyby musiał,ale jest to zmorą dla tych,którzy tu żyją.

BRAWO PILAWA !!! (, #IP 1ccb9f279a) Odpowiedz

Uznanie dla pani Burmistrz! Pilawa jako miasto i gmina mają najlepsze współczynniki w rankingach jeśli chodzi o rozwój i wykorzystanie wszelkich środków i możliwości. Jedyna moja sugestia to w następnych planach proszę ująć budowę ścieżki rowerowej łączącej gminę Pilawa z gminą Garwolin Pilawa może być wzorem dla innych, a szczególnie dla miasta Garwolin gdzie stawia się nikomu niepotrzebne pomniczki a nie myśli o potrzebach mieszkańców