Rozrywka | Kultura Garwolin

Ferie w gminie Sobolew z Gminnym Domem Kultury

Dodano:
garwolin - Ferie w gminie Sobolew z Gminnym Domem Kultury

Dobiegają końca tegoroczne ferie. Czas na ich krótkie podsumowanie. W gminie Sobolew dzieci mogły uczestniczyć w okresie od 30 stycznia do 6 lutego 2019 r. w zajęciach zorganizowanych przez pracowników Gminnego Domu Kultury w świetlicach w Gończycach i Sobolewie (w każdej świetlicy po 3 dni). Z tegorocznego zimowiska skorzystało blisko sto dzieciaków.

- Głównym celem, który realizowaliśmy w czasie tegorocznych ferii było upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, rozwijanie umiejętności twórczego myślenia,  kształtowanie umiejętności współpracy w grupie. Najważniejsze jednak było to, aby dzieci spędziły miło i radośnie ten czas wolny od zajęć szkolnych – mówi Krzysztof Szostak z GDK w Sobolewie.

Pierwszy dzień nosił nazwę „Raz na ludowo”.  Dzieci wykonały ludowe laleczki z masy solnej, nauczyły się ludowej piosenki i tańca polki, brały udział w znanych zabawach ruchowych, same miały możliwość przybrać kolorowy, ludowy strój. Podczas dnia kulinarnego dzieci wykonały ciasteczka przez maszynkę, uszyły fartuszki, które następnie ozdabiały kredkami do tkanin.

REKLAMA:


W czasie pieczenia ciastek obejrzały film w Kinie Młodego Widza. Dla chłopców odbył się Turniej Tenisa Stołowego w trzech kategoriach wiekowych. W turnieju wystąpiło łącznie 29 zawodników. Zmagania sympatyków tenisa stołowego przyniosły wiele emocji. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a ci którzy stanęli na podium otrzymali w nagrodę medale, słodycze, plecaki i kubki.  Ferie zakończyły się malowaniem ludowych laleczek z masy solnej, grami planszowymi i strategicznymi oraz zabawami ruchowymi przy muzyce i konkursami. Wszystkie zajęcia były sfinansowane przez  Gminny Dom Kultury. 


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 49

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.