Wiadomości z Garwolina

Studniówka uczniów ZS im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

Dodano:
garwolin - Studniówka uczniów ZS im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie

W sobotę 9 lutego w sali bankietowej Cichy Dwór w Oblinie, uczniowie ZS im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie przeżywali jeden z najpiękniejszych wieczorów w swoim życiu – bal studniówkowy.

Tradycją w szkole jest, że bal rozpoczyna się się polonezem. Do tańca uczniów przygotowali: Edyta Odziemczyk i Tomasz Odziemczyk. Następnie uczniowie, którzy prowadzili część oficjalną studniówki przywitali zaproszonych gości. Wśród gości znaleźli się dyrektor szkoły Grzegorz Szymczak, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły z osobami towarzyszącymi, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, przedstawiciele rodziców na czele z przewodniczącą rady Ewą Tuszyńską oraz najważniejsi tego wieczoru uczniowie z osobami towarzyszącymi.

Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Grzegorz Szymczak. – Czas mija nieubłaganie. Niedawno nieopierzeni pierwszoklasiści, dziś na progu dorosłości. Przeżyte w szkole lata to czas waszej młodości, czas często bardzo beztroski. Zapewne w trakcie pobytu w szkole marzyliście o tym, aby jak najszybciej stać się dorosłym i samemu odpowiadać za swoje życie. To jest oczywiście normalne, ale uwierzcie mi, że po odejściu ze szkoły niejednokrotnie będziecie te czasy wspominali, wiele razy powiecie: „To dopiero było życie”, a ten dzisiejszy lutowy wieczór 2019 r. zapamiętacie do końca życia. Na ten moment każdy z was czekał z utęsknieniem. W końcu nadszedł. Jesteście tutaj z gronem ludzi bardzo życzliwych. Razem będziecie się dobrze bawić – mówił dyrektor, po czym życzył powodzenia na egzaminie maturalnym i podziękował organizatorom studniówki i wychowawcom klas maturalnych za przygotowanie młodzieży do balu i do wejścia w dorosłość.

Wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska przypomniała, że główny geodeta kraju Waldemar Izdebski uczył się w żelechowskim technikum. Zachęcała uczniów szkoły, by odkrywali w sobie pasję, która umożliwi im zajmowanie wysokich stanowisk i tworzenie wynalazków, które tak jak w przypadku braci Wright (konstruktorów samolotów) zmienią historię ludzkości.

REKLAMA:


Przewodnicząca rady rodziców Ewa Tuszyńska zaznaczyła, że studniówka jest czasem zabawy, którego nie będzie można ponownie przeżyć, ale będzie można wspominać.
 - Drodzy uczniowie klas maturalnych, na dzisiejszą noc czekaliście z niecierpliwością i ta noc nadeszła, kolejne odliczanie to symboliczne sto dni. To czas, w którym nie możecie zapomnieć, że my rodzice będziemy was zawsze wspierać. Zanim jednak nadejdzie ten czas, chcemy dziś z podziwem patrzeć, jak wspaniale bawicie się na balu studniówkowym - młodzi radośni beztroscy, a jednak już dorośli i odpowiedzialni.

Głos zabrały też przedstawicielki komitetu organizacyjnego studniówki, Bożena Owczarczyk i Beata Zegadło. Panie w imieniu uczniów i rodziców podziękowały wychowawcom za ich pracę, a maturzyści wręczyli im kwiaty.

Zabawa studniówkowa trwała do białego rana.

Więcej zdjęć ze studniówki niebawem.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 120

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

ZSP (, #IP 91552de5d2) Odpowiedz

Jeśli to możliwe to proszę poprawić nazwę szkoły na ZSP bo nasza szkoła to Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Dziękuję.