Garwolin Sport

Zdrowie Garwolin grało na Mistrzostwach Polski U16

Dodano:
garwolin - Zdrowie Garwolin grało na Mistrzostwach Polski U16

W dniach 8-9 lutego Zdrowie Garwolin zmierzyło się z 15 najlepszymi drużynami w Polsce w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U16 w futsalu. Mimo, że młodym piłkarzom z Garwolina nie udało się awansować z grupy D, pokazali się z bardzo dobrej strony.

W piątek 8 lutego  rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostw Polski – U16 w Chrzanowie. Zdrowie Garwolin- debiutanci i 15 innych drużyn zostali przywitani jako elita najlepszych zespołów w kraju. Po odegraniu hymnu narodowego kapitanowie drużyn zostali zaproszeni do odebrania statuetek i koszulek w ramach podziękowań za udział w mistrzostwach.

Pierwszego dnia ,,Zdrowie” grało mecz z faworytem z grupy ,,D”- Bochnią. Ogromny stres spowodowany rangą wydarzenia sprawił, że zawodnicy ,,Zdrowia” niestety przegrali 8:1. Nie stracili jednak wiary w swoje możliwości. Honorową bramkę w tym meczu zdobył Szymon Rudzki.

W sobotę zawodnicy Zdrowia Garwolin rozegrali dwa mecze. Pierwszy z TAF Toruń. Mimo dobrej gry naszych zawodników, błędy, które popełnili zaowocowały przegraną 5:3. Bramki strzelili: Mateusz Świętulski x2 oraz kapitan Patryk Syga x1 . Następny mecz Zdrowie rozegrało z SPN Szamotuły.

- To spotkanie oglądało się z wielką przyjemnością. Nasi zawodnicy pokazali co potrafią. Gra była przemyślana, pełna walki i zaangażowania. Brak presji i ogromne skupienie pozwoliło Zdrowiu wygrać z silną drużyną 3:0. Wszystkie trzy bramki zdobył Szymon Rudzki, za co został wyróżniony nagrodą specjalną. Doceniony był również bramkarz Dawid Wawer, który też otrzymał taką nagrodę. Warto wspomnieć, że umiejętności tego zespołu zostały dostrzeżone także przez kibiców, którzy po zakończeniu podchodzili do trenera Tomasza Talarka z gratulacjami i wyrazami podziwu – komentuje opiekun drużyny Piotr Kapica.

9 lutego był dla Zdrowia Garwolin ostatnim na MMP U16.

- Mimo, że zespół nie wyszedł z grupy można śmiało powiedzieć, że nie ma się czego wstydzić. Jako debiutanci pokazali dobrą grę a postawa zawodników udowodniła, że na prawdę zasłużyli by znaleźć się w elicie szesnastu, najlepszych zespołów w kraju. Gratulacje dla zawodników Zdrowia Garwolin i trenera Tomasza Talarka! - dodaje Piotr Kapica.

W Chrzanowie walczyli: Patryk Syga (kapitan), Dawid Wawer (bramkarz), Wojtek Michalak (bramkarz), Mateusz Świętulski, Szymon Rudzki, Szymon Żaczek, Jan Kaczyński, Kornel Zawadka, Piotr Kutwiński, Sebastian Zarzycki, Dominik Zarzycki, Jakub Duchna, Krzysztof Żołądek, Marcin Łodziński.

trener: Tomasz Talarek

źródło: GLP

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.