Ciekawe tematy z Garwolina

5 najciekawszych aktywności fizycznych dla mężczyzny

Dodano:
garwolin - 5 najciekawszych aktywności fizycznych dla mężczyzny

Dbanie o formę jest niezwykle ważne. Siłownia, bieganie, trening funkcjonalny… Co jednak, kiedy to wszystko Ci się znudziło? Faceci, którzy poszukują wyjątkowych wrażeń, mogą zdecydować się na coś mniej typowego. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji dla wymagających.


Crossfit
Crossfit jest dyscypliną, która ostatnio zyskała ogromną popularność i wierne grono entuzjastów. Regularne treningi pozwalają zwiększyć siłę i masę mięśni. Jest doskonałą propozycją dla osób, które nuży monotonna aktywność na siłowni.

Treningi crossfitu składają się z różnorodnych ćwiczeń, które mają rozwinąć sprawność fizyczną w następujących dziesięciu obszarach:

  •  siła,
  •  wytrzymałość,
  •  szybkość,
  •  zwinność,
  •  moc,
  •  wydolność krążeniowo-oddechowa,
  •  gibkość,
  •  równowaga,
  •  koordynacja,
  •  dokładność.

Aby to osiągnąć, korzysta się z różnorodnych ćwiczeń. Charakterystyczne dla crossfitu jest m. in. uderzanie młotem o oponę, trening z linami czy wskakiwanie na skrzynię. Jednak sport ten bogato czerpie z innych dyscyplin, a dzięki różnorodności ćwiczeń nie pozwala się nudzić. Podczas treningu kluczowe jest utrzymanie intensywnego tempa. Kolejne elementy wykonuje się bez czasu na przerwę. Crossfit to idealna dyscyplina dla mężczyzn, którzy lubią dawać z siebie wszystko i próbować nowych rzeczy podczas treningu.

(Sprawdź naszą opinię o mass extreme - https://byc-zdrowym.pl/mass-extreme-recenzja-suplementu-na-mase/)

Kalistenika i street workout

Pod tym tajemniczym terminem kryją się ćwiczenia z wykorzystaniem jedynie ciężaru swojego ciała. Wiele z nich wykonuje się chociażby na zajęciach wychowania fizycznego. Jednak to nie tylko popularne przysiady czy brzuszki. Dzięki regularnym treningom można nauczyć się wykonywać widowiskowe, wręcz akrobatyczne figury z niesamowitą precyzją.

Choć kalistenika nie jest nową dyscypliną sportu, została ona odkryta na nowo dzięki rozwojowi aktywności znanej jako street workout. Polega ona na wykorzystywaniu miejskiej zabudowy lub specjalnych parków do ćwiczeń z ciężarem własnego ciała. Treningi są zazwyczaj bardzo widowiskowe, a zawody z tej dyscypliny przypominają show.

Dzięki kalistenice rozwija się swoją siłę i precyzję, a także szybko i efektywnie modeluje ciało. Jest ona sportem dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania. Treningi w łatwy sposób można dostosować do swoich możliwości i stopniowo zwiększać poziom trudności.

(CO to jest cistus plus? - https://byc-zdrowym.pl/cistus-plus-recenzja-suplementu-czystek/)

Wspinaczka

Wspinaczka to sport idealny sport dla amatorów mocnych wrażeń. Polega na zdobyciu stromej ściany skalnej określonymi drogami przy użyciu jedynie siły swoich rąk i nóg. Dzięki popularności tej dyscypliny można trenować ją w wielu miejscach, na ściankach naturalnych i sztucznych.

Wspinaczka jest doskonałym sportem dla mężczyzn, którzy chcą się zmierzyć ze swoimi słabościami i przesunąć swoje granice. Regularne treningi pozwalają wzmocnić mięśnie rąk i nóg. Wspinaczka wymaga też niesamowitego opanowania, precyzji, świadomości swojego ciała oraz jego możliwości. Duża część tego sportu dzieje się w głowie. Wspinaczka zmusza do podejmowania decyzji i szukania odpowiedniej drogi na szczyt. Jest to sport dobry dla osób, które chcą szybko zobaczyć efekty treningów oraz współpracować z innymi. Regularne uprawianie wspinaczki pozwala nie tylko zadbać o sprawność fizyczną, ale też zyskać opanowanie i nerwy ze stali.

(SPirulin plus - recenzja - https://byc-zdrowym.pl/spirulin-plus-recenzja-opinie-sklad-cena/)

Sporty walki

Sporty walki to aktywność dla prawdziwych twardzieli. Kto z nas nie kojarzy gwiazd kina akcji, które w słusznej sprawie korzystały ze swojej sprawności fizycznej, i nie marzył choć przez chwilę, aby być jak oni?

Sztuki walki to pojęcie bardzo szerokie i prawie każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Możemy wybrać dyscyplinę mniej brutalną lub taką, która dąży do nokautu na rywalu. W Polsce w ciągu ostatnich lat rosnącą popularnością cieszy się MMA (Mixed Martial Arts). Pojedynki w tym sporcie są równie widowiskowe, co krwawe. Osoby, które szukają mniej ekstremalnych wrażeń, mogą zdecydować na klasyczne sztuki walki.

Sporty tego typu wbrew pozorom nie opierają się na agresji. Wymagają regularnych treningów i mocno rozwiniętej świadomości własnego ciała. Uczą szacunku wobec przeciwnika oraz kształtują charakter i wytrwałość. Wiele sportów walki, zwłaszcza tych wywodzących się z dalekiego wschodu, posiada restrykcyjny zbiór zasad oraz filozofię, którą należy się kierować także poza ringiem.

Squash


Squash jest sportem, który udowadnia, że często kluczem jest prostota. Ta forma spędzania wolnego czasu zyskuje coraz większą popularność. Squash polega na naprzemiennym odbijaniu piłki rakietą od ściany w sposób, który utrudni jej odbiór przeciwnikowi.

Wbrew temu, co się może wydawać, sport ten potrafi porządnie zmęczyć. Nieskomplikowane zasady sprzyjają jego popularności. Na przestrzeni lat zwiększył się także dostęp do kortów oraz przystępność cenowa. Wiele miejsce jest dobrze wyposażonych, a jednocześnie tanich i zadbanych.

Squash jest doskonałym sposobem na spędzenie czasu ze znajomymi. Pomaga rozwinąć sprawność i zadbać o smukłą sylwetkę. Podczas rozgrywki możemy spalić naprawdę dużo kalorii. Choć wiele osób kojarzy ten sport jako rozrywkę dla pracowników korporacji, to tak naprawdę każdy może spróbować w nim swoich sił.

Artykuł sponsorowany