Wiadomości z Garwolina

Podpisali umowę na dofinansowanie Nowego Centrum Przesiadkowego w Pilawie

Dodano:
garwolin - Podpisali umowę na dofinansowanie Nowego Centrum Przesiadkowego w Pilawie

Dzięki środkom unijnym w Pilawie przy dworcu PKP powstanie centrum przesiadkowe z parkingiem „Parkuj i Jedź”, drogami dojazdowymi oraz ścieżkami rowerowymi. Zakupione zostaną też dwa niskoemisyjne autobusy. Decyzją zarządu województwa mazowieckiego miasto otrzyma ponad 6,7 mln zł dofinansowania unijnego. Wsparcie pochodzi z RPO WM 2014-2020 oraz z budżetu państwa. Wczoraj umowę w tej sprawie podpisali przedstawiciele zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz

 burmistrz Pilawy Albina Łubian, a także skarbnik Agnieszka Dębowska.Już niebawem do Pilawy trafią kolejne środki unijne na inwestycje. Tym razem fundusze zostaną zainwestowane w zagospodarowanie terenu przy dworcu PKP w Pilawie. Przestrzeń publiczna w tym miejscu, a także infrastruktura stanie się bardziej przyjazna dla podróżnych. W ramach projektu, w mieście powstanie parking P+R wraz z pętlą autobusową, przystankiem autobusowym, parkingiem dla rowerów oraz drogami dojazdowymi i ścieżką rowerową. Partnerami projektu są: Mazowiecka Agencja Energetyczna i Usługi Transportowe Janusz Wołoszka.

Parking „Park&Ride” będzie obejmował 103 miejsca parkingowe, w tym trzy dla osób niepełnosprawnych. Z kolei na parkingu „Bike&Ride” miejsce znajdzie 30 rowerów. Nowa ścieżka rowerowa o długości 350 m będzie powiązana z już istniejącą infrastrukturą rowerową (wzdłuż ul. Dworcowej do ul. Wyzwolenia) i umożliwi rowerzystom bezpieczny dojazd do parkingu P&R. W ramach projektu zostaną także zakupione dwa autobusy niskoemisyjne: autobus EURO 6 oraz hybrydowy. Pozwoli to uruchomić w Pilawie nowe połączenia komunikacyjne. Autobusy będą podjeżdżać bezpośrednio pod dworzec PKP oraz na parking P+R, umożliwiając szybkie i komfortowe przesiadanie się podróżnych na inne środki komunikacji np. pociąg, rower, samochód.

REKLAMA:


Inwestycja przyczyni się do zmniejszenia natężenia ruchu samochodowego w Pilawie, a tym samym do ograniczenia zanieczyszczenia powietrza. Zagospodarowanie terenu przy dworcu PKP poprawi bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Ważną kwestią będzie również zmiana wizerunku miasta.

Tytuł projektu: Rozwój mobilności miejskiej poprzez budowę centrum przesiadkowego przy Dworcu PKP w Pilawie
Beneficjent: Miasto i Gmina Pilawa
Całkowita wartość projektu: 8 441 719,40 zł
Kwota dofinansowania: 6 775 938,22 zł (6 293 099,52 EFRR + 482 838,70 BP)
Działanie 4.3 Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza

O RPO WM 2014-2020
Mazowsze ma do dyspozycji ponad 8 mld zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 skierowane głównie do samorządów, przedsiębiorców, sektora naukowego i pozarządowego. Szczegółowe informacje o możliwościach pozyskania unijnego dofinansowania dostępne są na stronie www.funduszedlamazowsza.eu w zakładce https://www.funduszedlamazowsza.eu/nabory-wnioskow/
 
Za ogłaszanie konkursów odpowiada Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Maksymalne dofinansowanie wynosi 80 procent wartości projektu. Dotychczas ogłoszono ponad 170 konkursów i naborów pozakonkursowych, w ramach których beneficjenci z Mazowsza uzyskali ponad 6 mld zł dofinansowania.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Pilawa rozwija się cały czas, można tylko im zazdrościć jak rośnie w siłę (, #IP 51bd02381a) Odpowiedz

a u nas dalej... jedno wielkie g.

xxx (, #IP fd4a202590) Odpowiedz

NIECH PANI BURMISTRZ GARWOLINA MARZENA NIE WCHODZI W UKŁAD Z PRZEWOZNIKIEM wołoszka bo to juz przesada ten woloszka to podkłada sie kazdej władzy .PANI MARZENKO TRZYMAJ SIE GARWOLINSKICH PRZEWOZNIKOW CHUDEK TEPEREK MAJEWSKI A NIE OBCYCH.

Brawo dla burmistrza Pilawy (, #IP 668bede73e) Odpowiedz

I to jest proszę Państwa konkretne działanie z wizją. Działanie w oparciu o dobro mieszkańców, rozwój miasta. Pani Burmistrz Garwolina niech jedzie nas szkolenie do Pilawy to może się dowie jak to się robi. Brawo gratuluję.

Realista (, #IP aa8ab9cc3a) Odpowiedz

W tej sprawie to niech działa Wójt Gminy Garwolin. To jego teren. A wobec powiązań politycznych to ta inwestycja jest prawie pewna. Przecież swojemu nie odmówią. Tylko zaczną obiecywać przed następnymi wyborami.

dworzec PKP leży na terenie gminy Garwolin (, #IP 79ace55217) Odpowiedz

tylko dworzec PKP leży na terenie gminy Garwolin....

dobry przykład dla wójta Gminy Garwolin (, #IP ca4a7838b4) Odpowiedz

p.Burmistrz Pilawy Albina Łubian pokazuje jak skutecznie można działać bez koneksji politycznych i pełnych pustych frazesów przemówień.Stworzenie tzw.punktu przesiadkowego,to w tej chwili najwazniejsza inwestycja samorządowa w powiecie.Będzie służyć tysiącom mieszkańców.Dziwi brak obecności posła i starosty - zamieszkałych na terenie gminy Pilawa,ale pewnie mieli ważniejsze sprawy... Przy okazji zachęcam Wójta Gminy Garwolin do podobnych działań,stacja PKP w Woli Rębkowskiej też moglby mieć pojemny parking i połącznie autobusowe,choćby z miastem Garwolin.Tylko - trzeba odrobine dobrej woli,aby się o to postarać.O ile pamiętam,ma Pan deklarowane wsparcie ze strony posłów,senatorów naszego regionu oraz starostwa. Panie Wójcie,czas zrobić coś większego,niż kolejny zakup sikawki strażackiej,choć i ona jest potrzebna,o ile w hydrancie bedzie woda.Czas,kiedy skuteczność władzy samorządowej,mierzyła się kilometrami chodników i rur wodociągowych minął.Dziś potrzeba ludzi z wizją i determinacją,którzy tworzą rzeczy przemyślane i praktyczne.

pytanie (, #IP 7c0709bdd5) Odpowiedz

A czy poseł i starosta zostali powiadomieni i zaproszeni?

(, #IP 79ace55217) Odpowiedz

a co,ci panowie o niczym nie wiedzieli ? Najważniejsze osoby w rejonie nie wiedzą co się dzieje w ich gminie ???

(, #IP a7b633fe74) Odpowiedz

A może robi się wszystko żeby nie wiedzieli, a potem dziwi się że o niczym nie wiedzieli i twierdzi, że na zaproszenie trzeba sobie zasłużyć? Typowa polityka monarchii despotycznej.

(, #IP ae246e9aa2) Odpowiedz

na zaproszenie trzeba sobie zasłużyć, mieć jakiś udział w projekcie.