Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 10 lutego 2019r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 10 lutego 2019r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


4 lutego 2019r.

Zdarzenie drogowe w Miętnem

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Miętnem, gdzie samochód osobowy marki Cadillac zjechał z drogi i znalazł się w pozycji na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

5 lutego 2019r.

Tlenek węgla w budynku mieszkalnym przy ul. Polikowskiej w Maciejowicach

Po godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym zatruciu tlenkiem węgla w budynku mieszkalnym przy ul. Polikowskiej w Maciejowicach. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych dokonali pomiarów na obecność tlenku węgla w budynku przy użyciu detektora wielogazowego. Nie wykryto obecności czadu w powietrzu. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

6 lutego 2019r.

Zdarzenie drogowe na ul. Kościuszki w Łaskarzewie

Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Łaskarzewie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Audi i Opel Corsa. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

7 lutego 2019r.
 
Pomoc Policji w poszukiwaniach osoby zaginionej w Sulbinach

Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie o przyjętym przez Policję zgłoszeniu zaginięcia osoby w Sulbinach. Strażacy włączyli się w przeszukiwanie terenu wokół miejscowości. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze Policji odnaleźli ciało mężczyzny na terenie pobliskich stawów. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
Po godz. 12 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane na ul. Książęcą w Parysowie, gdzie strażacy zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca LPR. Działania zastępów straży trwały ponad jedną godzinę.
8 lutego 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Maciejowicach
Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Maciejowicach, gdzie samochód osobowy marki Peugeot zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zakręceniu zaworu LPG. Następnie przeszukano teren w pobliżu miejsca zdarzenia w celu odnalezienia kierującego pojazdem. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Tlenek węgla w budynku mieszkalnym przy ul. Kwiatowej w Garwolinie
Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym zatruciu tlenkiem węgla w budynku mieszkalnym przy ul. Kwiatowej w Garwolinie. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych dokonali pomiarów na obecność tlenku węgla oraz ewakuowali wszystkie osoby przebywające w budynku. Następnie udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto przewietrzono pomieszczenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

9 lutego 2019 r.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Chotyni

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Chotyni, w którym uczestniczył samochód dostawczy marki Opel Vivaro oraz samochód osobowy marki Toyota Corolla. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do mężczyzny kierującego samochodem osobowym i ewakuowali go z pojazdu. Pomocy medycznej wszystkim osobom poszkodowanym udzieliły zespoły ratownictwa medycznego. Ponadto strażacy dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Lipówkach
Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Lipówkach, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Skoda Fabia oraz Peugeot. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar samochodu osobowego w miejscowości Słup Drugi
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że na posesji w miejscowości Słup Drugi doszło do pożaru samochodu osobowego marki Peugeot Partner. Właściciel wyprowadził pojazd z garażu, a następnie ugasił pożar komory silnika za pomocą wody. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz zakręceniu zaworu gazu w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.
Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Gąsowie
Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gąsowie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Caddy. Pomocy medycznej trzem osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Uśniaki
Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Uśniaki. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

10 luty 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Polewiczu

Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Polewiczu, gdzie samochód osobowy marki Peugeot zjechał z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie, w pozycji na dachu. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz zakręceniu zaworu LPG. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.