Rozrywka | Kultura Garwolin

Konkurs plastyczny „Garwolin – moje piękne i czyste miasto”

Dodano:
garwolin - Konkurs plastyczny „Garwolin – moje piękne i czyste miasto”

Jak uczniowie z Garwolina widzą nasze miasto, uroki środowiska w którym żyją? Miasto Garwolin zaprasza do udziału w IV edycji konkursu „Garwolin- moje piękne i czyste miasto”.

„Garwolin – moje piękne i czyste miasto”- to temat konkursu ekologicznego organizowanego przez Urząd Miasta Garwolina i firmę Ekolider. Konkurs adresowany jest do dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu Garwolina a jego celem jest rozwijanie wrażliwości artystycznej, edukacja ekologiczna oraz promocja miasta poprzez dostrzeżenie jego walorów estetycznych.

Prace mają być wykonane w następujących technikach plastycznych: pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki, grafika, kredki, wyklejanki na papierze typu brystol, będą przyjmowane w siedzibie Urzędu Miasta do 12 marca br. Na autorów zwycięskich prac czekają atrakcyjne nagrody.

REKLAMA:


Konkurs jest okazją, by po raz kolejny zwrócić uwagę na otaczające nas środowisko. Ograniczanie zużycia energii, segregacja śmieci – to jedne z działań, jakie może podjąć nawet najmłodszy mieszkaniec miasta.

Przy okazji organizacji konkursy władze miasta apelują o zwrócenie uwagi na to, czym ogrzewamy nasze domy. Piec to nie śmietnik. Spalając odpady trujemy siebie i innych a także niszczymy piec i komin oraz zwiększamy ryzyko wystąpienia pożaru. Przypominamy, że wszystko, co wypuszczamy kominem filtrują później nasze płuca.


Garwolin.pl, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

No bardzo piękne to miasto (, #IP 08871578a9) Odpowiedz

Szczególnie dworzec pekaesu, bazarek czy kwadrat.