Wiadomości z Garwolina

Niebezpieczne skrzyżowanie ma zostać przebudowane. Poprawi się też bezpieczeństwo pieszych

Dodano:
garwolin - Niebezpieczne skrzyżowanie ma zostać przebudowane. Poprawi się też bezpieczeństwo pieszych

W ostatnich latach na ul. Lubelskiej między ulicą Słowackiego w Garwolinie i ulicą Górną w Sulbinach doszło do trzech śmiertelnych potrąceń pieszych. Dwa z nich miały miejsce na przejściu dla pieszych niedaleko Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Czytelnicy pisali do Kuriera Garwolińskiego z prośbą o dopytanie władz gminy Garwolin, czy zamierzają poprawić bezpieczeństwo pieszych w tej okolicy. Wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk informuje, że samorząd przymierza się do dużej inwestycji,

 dzięki której poprawi się bezpieczeństwo na ulicy Górnej i na ulicy Lubelskiej.Tymczasowe rozwiązanie


Wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk pytany o działania, jakie samorząd zamierza podjąć by poprawić bezpieczeństwo w rejonie ulicy Górnej i Lubelskiej, zapewnia, że samorząd podejmuje już starania, by sytuacja się poprawiła i przypomina, że przejście zostało wcześniej doświetlone.

W internecie pojawiają się komentarze, że niedawno namalowane biało-czerwone pasy na przejściu już są mało widoczne. Włodarz gminy Garwolin zapewnia, że jest to rozwiązanie tymczasowe.

- W tamtym roku zamieściliśmy z dwóch stron oświetlenie ledowe. Tymczasowo namalowaliśmy na ulicy Lubelskiej biało-czerwone pasy. To się długo nie utrzyma. Jeszcze na jesieni było zlecone grubowarstwowe malowanie linii na tym przejściu, które zostanie przeprowadzone na wiosnę tego roku. Po najeździe na to przejście będzie się czuło, że jest się na jakiejś instalacji. Przed samym przejściem będą narysowane linie poprzeczne ostrzegające kierowców, że zbliżają się do miejsca szczególnie niebezpiecznego. Ten hałas i dyskomfort wzbudzi czujność kierowców – mówi Marcin Kołodziejczyk. - Planujemy jeszcze zamontować tam „kocie oczka”, które będę migały przy przejściu, ale to wszystko nie zastąpi zdrowego rozsądku – dodaje włodarz.

REKLAMA:


- Dużo jest przejść niebezpiecznych w naszej gminie, ale na tym zdarzały się wypadki tragiczne. Za Działkami od strony Garwolina każdy dociska ten „gaz”, bo mija strefę zabudowy jednorodzinnej. Policja już w dalszej części nie stoi. Od strony Lublina jest długa prosta, na której ludzie się rozpędzają i dopiero zaczynają wytracać tą prędkość przed skrzyżowaniem Górnej z Lubelską –
zauważa włodarz.

Poprawa bezpieczeństwa na ulicy Górnej i skrzyżowaniu ulicy Górnej z ulicą Lubelską

Samorząd planuje poprawę bezpieczeństwa w ciągu całej ulicy Górnej oraz przebudowę skrzyżowania ulicy Górnej z ulica Lubelską, ale tak duża inwestycja pochłonie kilka mln zł. Powodzenie tego zadania uzależnione jest od tego, czy zostaną ogłoszone konkursy, po których będzie można uzyskać dotację.

- Docelowo zmiany będą dotyczyły całej ulicy Górnej. Zostanie tam położona nawierzchnia asfaltowa plus chodniki i kryte rowy. Inwestycja została powiększona o przebudowę skrzyżowania Górnej z Lubelską. Zostaną wykonane zjazdy z ulicy Lubelskiej w stronę szpitala i w stronę kościoła – mówi wójt gminy Garwolin.

- Myśleliśmy jeszcze o tym, żeby zrobić wyniesione przejście dla pieszych albo wyniesione całe skrzyżowanie, ale muszę to jeszcze skonsultować z dyrektorem szpitala, bo nie wiem czy nie będzie to przeszkadzało w dowożeniu chorych do szpitala – dodaje włodarz.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

skrzyżowanie (, #IP 9188179b47) Odpowiedz

Co tam budują wielkiego przy tym skrzyżowaniu?

Robson (, #IP 5ae3422503) Odpowiedz

Az dziwne tyle mądrych głów w urzedach siedzi ,i nie umieja prostego problemu rozwiazać.

Ja (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

jest to normalne skrzyzowanie jakich wiele. Niestety nie da się go przebudować, czy ustawić znaków tak by ludzie zaczeli myśleć korzystając z niego.

(, #IP c7b4922c9a) Odpowiedz

Po prostu normalne przejście jakich setki pieszy naciska zapala się czerwone dla samochodów i tyle i po co to jeszcze gmatwać albo rondo za 7 baniek budowac

rab (, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

Najprostsze i najbardziej skuteczne rozwiązanie. Budowa dodatkowych pasów może tylko pogorszyć sytuację . Potrzeba czegoś co wymusi spowolnienie ruchu ,a tu znowu jacyś nawiedzeni projektanci zafundują nam coś w stylu tych pachołków które zostały niedawno zdjęte z tzw.ścieżki rowerowej.

Kładke zrobić w poprzek drogi i wszystko (, #IP a64c80d62f) Odpowiedz

czy parking szpitalny może być bez opłat ??? (, #IP 28585d0390) Odpowiedz

Wielokrotnie był już poruszany temat opłat za parkowanie na szpitalnym parkingu.Wobec faktu wprowadzenie opłat za parkowanie przy szpitalu,osoby ,które tam przyjeżdżają bynajmniej nie dla przyjemności,zaczęły szukać miejsca do parkowania w pobliżu szpitala.Parkowanie odbywa się pzy okolicznych ulicach,w pobliżu przedszkola,a także na ulicy Głównej,po stronie kościoła. Z zaparkowanych samochodów,ludzie udają się pieszo do szpitala,korzystając z feralnego przejścia.Tak więc w logiczny sposób można wiązać wpływ płatnego parkingu przy szpitalu na bezpieczeństwo ludzi,którzy wybierają dojście do szpitala,przekraczając przejscie dla pieszych. Po ostatnim przykrym wydarzeniu na tym przjściu,pojawiły się publiczne apele do Starostwa Powiatowego i Dyrekcji Szpitala,o umożliwienie cywilizowanego korzystania z parkingu szpitalnego- bez opłat.Niestety tak Starostwo,jak i Dyrekcja ,jak do tej pory,nie są zainteresowane zmianą sposobu funkcjonowania parkingu. Czy zatem wpływy z parkingowych opłat,stanowią tak duży ułamek budżetu szpitala,ze nie trzeba je utrzymywać ? Czy te wpływy sa warte narażania ludzkiego zycia? Panie Wójcie,i w powiecie,i w gminie władzę ma ta sama opcja polityczna.Moze spróbuje Pan przekonać Starostwo i władze szpitala,aby choć do czasu stałego rozwiązania problemu bezpieczeństwa na tym przejsciu,zrezygnowali z opłat parkingowych i udostępnili miejsca potrzebującym ? Wierzę,że uda sie to Panu, będzie zrozumiane i docenione przez mieszkańców gminy ,miasta i powiatu. Wierzę,że zwycięży empatia i troska o bezpiezpieczeństwo ludzi,którego nie da się kupić za zadne pieniądze.

Cywilizowany parking? (, #IP 6cf6ed453f) Odpowiedz

Cywilizowany parking to właśnie jest! Ludzie, czy widzieliście pod jakimkolwiek szpitalem np. w Warszawie czy Otwocku bezpłatny parking? Nie, raczej jest opłata 4 zł lub 5 zł za godzinę, a nie 2 zł jak u nas. To jest i tak tanio. Wreszcie jest cywilizacja, bo jak ktoś potrzebuje podjechać pod szpital to normalnie może za 2 zł. Jak nie było opłat, to parkowali wszyscy, nawet pracownicy, którzy dojeżdżali dalej do pracy z kimś innym, a swój samochód na cały dzień zostawiali pod szpitalem, a ja jak miałem potrzebę zaparkowania pod szpitalem z kimś chorym to nie mogłem, bo miejsc nie było! Ja się cieszę, że jest taka cywilizacja!

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

są bezpłatne parkingi przy wielu szpitalach .obyś nigdy nie musiał jezdzić tygodniami na kilka godzin dziennie do szpitala bo byś się przekonał ile kosztuje parking ,to nie jest 2 zł,mało w życiu widziałeś

Jest rozwiązanie (, #IP 248bac1a93) Odpowiedz

Naprzeciw przedszkola parking wybudowany przez gminę i bezpłatny .Nie będzie się opłacać utrzymywać opłat na parkingu szpitalnym i opłaty znikną . Stanie policji w niczym nie zmieni zachowania kierowców .Pieszy nie powinien wchodzić pod jadące samochody . Jakoś na przejeżdzie kolejowym czekają i piesi i kierowcy i można . Tak na przejściu pieszy nie może mieć pierwszeństwa bo kończy się to niedobrze dla pieszego .

(, #IP 9188179b47) Odpowiedz

Robienie na złość ludziom a nie cywilizacja. Sulbiny to nie Warszawa. Miejsc parkingowych pod szpitalem nie brakowało.

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

no nie wiem ,przecież wójt chce pytać dyrektora szpitala czy zgodzi się na przebudowę skrzyżowania .i kto tu ma władże

(, #IP e4fc4f61fa) Odpowiedz

Możesz przecież garwolinią przyjechać - atnio i problemu z parkowaniem nie będzie. A i chyba parking dla rowerów jest bezpłatny-przyjedź rowerem. Czyli problem rozwiązany!

(, #IP 5e2a8db00d) Odpowiedz

Garwolinią z gończyc albo gocławia😂

ciekawski (, #IP afc8e8be98) Odpowiedz

ale po co ci bezpłatny parking pod szpitalem?

(, #IP 467313c57b) Odpowiedz

Jeżeli ludziom szkoda wydać 2zł na parking to niech i kilometr dalej parkują.

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

Jak masz 70 lat 900zł emerytury , przyjeżdżasz do specjalisty i czekasz na korytarzu cały dzień to nie wyjdzie 2 zł tylko 20 .Niestety większość pacjentów szpitala to ludzie starsi i raczej chorzy na których ktoś chce zarobić

(, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

Jak masz 900zł emerytury i nie stać cię 2zł za parking to tym bardziej nie stać cię na litr paliwa za 5zł.

zyta (, #IP 70487f89b7) Odpowiedz

a po co przyjeżdżać do specjalisty do garwolina? kto ma trochę oleju w głowie to jedzie w inne miejsce

Po co iść w miliony (, #IP 4598dede96) Odpowiedz

Postawcie po jednym pomarańczowym sygnalizatorze wlaczanym przez pieszego żeby swietlnir ostrzegał o zamiarze przejscia przez jezdnię. Nic więcej nie potrzeba - pieszy naciska przycisk a sygnalizatory ostrzegają o jego obecności. Tylko trzeba bramkę dodac żeby sie nie spieszylo co niektorym za bardzo ale to już wtedy na własną odpowiedzialność.

vox loodoo (, #IP 4124246a96) Odpowiedz

A co Wujaszku Marcinie z obiecanym bezpłatnym parkingiem w pobliżu szpitala i przedszkola? Na tej pustej działce. Była o tym mowa, zaraz po tym jak dyrektor szpitala wprowadził opłaty na parking szpitalny, a tera hula mu tam wiatr, a z opłat ma wielkie gucio. Teraz jak macie jeden znaczek w klapie, to harcerzykowi pewnie nie podskoczysz i obiecanki jak zwykle stały się cacankami. Tylko o hali sportowej w Michałówce i terenie wokół szkoły nie zapomnij W TEJ KADENCJI, bo tak jak ostrzegałem rozliczymy Cię razem z tubylcami baaardzo dokładnie.

(, #IP f8e57b5ebb) Odpowiedz

Nie strasz nie strasz bo się zes..asz! A parking na tej działce miał budować dobrotliwy starosta poprzedniej kadencji. Z drugiej strony najbardziej to się przyda parking na mieście. A nie tworzą płatne parkingi na ulicach!

nie bój nie bój (, #IP 304dad6d8b) Odpowiedz

to nie żadne straszenie, jeno obietnica rozliczenia z wyborczych obietnic. Tylko wiarołomca i kłamca mógłby się bać rozliczenia przez wyborców, a o to Marcina nikt nie podejrzewa. Zbyt wielu kolegów, koleżanek, znajomych z Miętnego, Michałówki, Jagodnego i obu Puznowów zrobiłby w konia gdyby ta hala (i teren wokół szkoły) nie zaczęła powstawać w tej kadencji... tyle.