Wiadomości z Garwolina

Seniorzy dowiedzieli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo

Dodano:
garwolin - Seniorzy dowiedzieli się jak zadbać o swoje bezpieczeństwo

Jak nie dać się okraść? Jak obronić się przed oszustwem metodą na wnuczka? Dlaczego sąsiedzi są ważni? O tym rozmawiali garwolińscy seniorzy z policjantką.

Garwolińscy seniorzy cyklicznie spotykają się, po to aby miło i pożytecznie spędzić wolny czas. Działania integracyjne maja charakter profilaktyczny, gdyż zapobiegają wykluczeniu społecznemu i mają istotny wpływ na podniesienie poziomu bezpieczeństwa osób starszych. Jednak to nie jedyne działania prewencyjne w garwolińskim Klubie Seniora.

13 lutego odbyło się spotkanie z policjantką asp. Danutą Kalinowską, podczas którego seniorzy dowiedzieli się jak zadbać o własne bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, w przestrzeni publicznej, podczas podroży.

Zaprezentowano film Komendy Stołecznej Policji pt. "Nie daj się złowić", omówiono metody działania przestępców zmierzających do okradzenia, czy oszukania seniorów. Prowadząca spotkanie uświadomiła klubowiczom jak ważne jest utrzymywanie dobrych relacji sąsiedzkich i rodzinnych, zachęcała do szukania pomocy u policjantów i przedstawicieli innych służb pomocowych w sytuacjach trudnych.
Spotkanie było też okazją do nawiązania bliższych relacji i wzajemnej wymiany doświadczeń.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Natu-rystka (, #IP 8448cf3af7) Odpowiedz

Strach sie przemieszczac po miescie Garwolin. Wszedzie kradna, lupia i rabuja.