Wiadomości z Garwolina

Studniówka uczniów II Liceum Ogólnokształcącego ZSP Nr 1 w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Studniówka uczniów II Liceum Ogólnokształcącego ZSP Nr 1 w Garwolinie

16 lutego 2019 roku, w Sali Moderno, w Górznie na swojej studniówce bawiła się młodzież liceum ZS Nr 1 w Garwolinie.

Bal studniówkowy otworzyła dyrektor szkoły, Marzena Tudek. W słowach kierowanych do młodzieży przytoczyła przypowieść o orle – jej przesłanie uświadamiało jak łatwo rezygnuje się z marzeń pod wpływem innych osób. Cytując słowa Jonasza Kofty dyrektor przekonywała zgromadzoną młodzież do tego, że marzenia w życiu są najważniejsze:
- „Żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć, trzeba marzyć”. Gdy dzisiejszego wieczoru patrzę na was, to widzę, że jesteście dorośli, piękni i młodzi. I jestem przekonana, że dojrzeliście do tego, by mierzyć się  ze światem i ze swoimi marzeniami. Niektórzy mówią, że o marzenia trzeba walczyć. Ja jednak myślę, że trzeba je spełniać, to znaczy wyznaczać cele i wytrwale do nich dążyć.
Życzę wam dobrych decyzji, siły woli i odwagi, która dodaje skrzydeł i prowadzi do wymarzonego celu.(…) Zdobywajcie świat od dziś, a ja, cytując Adama Asnyka, dodam „szukajcie nowych nieodkrytych dróg”.


Następnie głos zabrał poseł na sejm RP  Grzegorz Woźniak, który podkreślił zaangażowanie rodziców i nauczycieli w ukształtowanie młodego pokolenia zgromadzonego dziś na tym balu:
- Dzisiaj wielki bal, za chwilę nowe wyzwania, nowe realizacje. Ja państwu życzę żebyście realizowali swoje marzenia, swoje zamiary. Nie poddawajcie się nawet jeżeli będą chwilowe trudności, bo życie nie jest usłane różami. Wy, po trzech latach nauki, wiecie jak te problemy rozwiązywać. Jesteście przygotowani do wyzwań. Wierzę, że osiągniecie swój cel, a dzisiejszy bal będzie tym jedynym i niepowtarzalnym.

REKLAMA:


Wśród zgromadzonych gości byli również starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki i wicestarosta Iwona Kurowska.
- To co was czeka za symboliczne sto dni, nazywane jest egzaminem dojrzałości. Ten egzamin jest pewną weryfikacją tego, co było do tej pory. To będzie pierwszy wstęp w dorosłość. Dzisiejszego wieczoru życzymy wam wspaniałej zabawy, żebyście z tego wieczoru czerpali siłę do realizacji swoich marzeń – mówił Mirosław Walicki

Iwona Kurowska, która rozpoczęła od opowiadania dotyczącego problemów i możliwości, podkreślała, że w życiu pojawią się wyzwania, które nie zawsze zakończą się sukcesami:
- Czasami zdarzy się porażka, takie jest życie, ale jeśli spojrzycie na to jak na możliwość, a nie na problem, to okaże się, że zamknięte jedne drzwi, oznaczają otwarte inne, być może atrakcyjniejsze, być może lepsze dla was. Życzę wam byście w każdej swojej życiowej sytuacji (…) patrzyli na wszystko jak na możliwość, potencjalne inne drzwi.

Część oficjalną zakończył tradycyjny polonez w wykonaniu uczniów ZS Nr 1, na czele którego stanęła dyrektor Marzena Tudek. Potem już tylko walc, wspólne zdjęcia i wspaniała zabawa do białego rana…


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 170

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.