Wiadomości z Garwolina

Ten piękny pojazd trafił w styczniu do OSP w Gończycach

Dodano:
garwolin - Ten piękny pojazd trafił w styczniu do OSP w Gończycach

W grudniu 2018r. gmina Sobolew przy wsparciu WFOŚiGW, NFOŚiGW oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego zakupiła średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu SCANIA P360 kategorii II, uterenowionej z napędem 4x4 ze sprzętem ratowniczo – gaśniczym zamontowanym na stałe z przeznaczeniem dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gończycach. Pojazd jest na wyposażeniu jednostki od stycznia 2019r.

Wartość samochodu brutto to 949 560,00 zł. Kwotą 370 000,00 zł zakup wsparł Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Dotacja udzielona została bezpośrednio dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gończycach.

Dotacja przekazana Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Gończycach z budżetu gminy Sobolew wyniosła 449 560,00 zł.

REKLAMA:


130 000,00 zł to dotacja celowa ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego przydzielona Gminie Sobolew.

- Faktura za samochód został opłacona w grudniu 2018r. Środki finansowe pochodzące z dotacji zarówno do gminy Sobolew jak i do OSP w Gończycach trafiły w 2018r. W styczniu 2019 r. samochód został wprowadzony do podziału bojowego - informuje wójt gminy Sobolew Maciej Błachnio.

zdjęcia: OSP Gończyce


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 5

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Parafianin (, #IP ba75b15237) Odpowiedz

A czy nasz wielebny ks Jan dokonał święcenia mam nadzieję że tak i bez jego zgody nikt nie odważy się na użytkowanie tego wozu