Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11 - 17 lutego 2019 r.)

Dodano:
garwolin -  Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (11 - 17 lutego 2019 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

 
11 lutego 2019 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Długiej w Garwolinie

Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Citroen oraz Volkswagen Touran. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Stacyjnej w Garwolinie
Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Stacyjnej w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Skoda Octavia oraz Audi 80. Żadna z osób nimi podróżujących nie odniosła obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworu LPG oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zalana kotłownia w budynku mieszkalnym przy ul. Kochanowskiego w Żelechowie

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o uszkodzonym przyłączu wody i zalanym pomieszczeniu kotłowni w budynku mieszkalnym przy ul. Kochanowskiego w Żelechowie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zasuwy sieci wodociągowej oraz wypompowaniu wody z pomieszczenia. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

12 luty 2019 r.

Zdarzenie drogowe w Tarnowie

Po godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Tarnowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz kierowaniu ruchem drogowym. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Plama płynów eksploatacyjnych na ul. Wolnej w Garwolinie
Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie płynów eksploatacyjnych na ul. Wolnej w Garwolinie, powstałej na skutek kolizji drogowej. Działania zastępów straży polegały na sorpcji rozlanych płynów. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.
13 lutego 2019 r.

Kot na drzewie w miejscowości Głosków
Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o kocie znajdującym się na drzewie w miejscowości Głosków. Działania zastępów straży polegały na sprawieniu podnośnika hydraulicznego i zdjęciu kota z drzewa. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

14 luty 2019 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Zygmuntach
Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Zygmuntach. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina oraz wykonaniu pomiarów temperatury komina przy użyciu kamery termowizyjnej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar nieużytków rolnych w miejscowości Jagodne
Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze nieużytków rolnych w miejscowości Jagodne. Działania zastępów straży polegały na ugaszeniu pożaru przy użyciu tłumic. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Dębówce
Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Dębówce. Działania zastępów straży polegały na wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy OSP.

15 luty 2019 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Długiej w Garwolinie

Przed godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Garwolinie, gdzie samochód osobowy marki BMW uderzył w znaki drogowe, stalowe bariery oraz słup energetyczny. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.
17 luty 2019 r.

Pożar suchej trawy na ul. Spacerowej w Miętnem
Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze suchej trawy na ul. Spacerowej w Miętnem. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Rudzie Tarnowskiej
Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Tarnowskiej, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz kierowaniu ruchem drogowym. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Dąbrowie, gm. Łaskarzew
W trakcie dojazdu do zdarzenia drogowego w Rudzie Tarnowskiej, zastęp PSP napotkał motocykl leżący na środku drogi, w miejscowości Dąbrowa. Strażacy zatrzymali się i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe, sorpcji płynów eksploatacyjnych oraz przeszukaniu terenu wokół, w celu wykluczenia udziału innych osób w zdarzeniu. Akcja trwałą blisko jedną godzinę.

Plama płynów eksploatacyjnych w Kacprówku
Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie płynów eksploatacyjnych w Kacprówku, powstałej na skutek kolizji drogowej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji plamy płynów. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.