Wiadomości z Garwolina

1 mln 515 tys. zł od ministra na remont drogi i mostu

Dodano:
garwolin - 1 mln 515 tys. zł od ministra na remont drogi i mostu

Droga powiatowa 1313W na odcinku od miejscowości Niesadna do Woli Starogrodzkiej oraz most w miejscowości Grąd w ciągu drogi 1360W – te dwie powiatowe inwestycje otrzymały wsparcie finansowe w kwocie 1 mln 515 tys. zł od MSWiA.

– Polskie państwo utworzyło taką rezerwę po to, żeby przychodzić szybko i sprawnie z pomocą poszkodowanym – powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński na uroczystości wręczenia promes dla samorządów z województwa mazowieckiego i łódzkiego. Samorządy z Mazowsza otrzymały łączną pomoc w wysokości blisko 19,8 mln zł, a z Łódzkiego ponad 4,5 mln zł.

Kwota blisko 19,8 mln zł dla samorządów z województwa mazowieckiego pochodzi ze środków rezerwy celowej budżetu państwa „na przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych, w tym realizację zadań w dorzeczach Odry i górnej Wisły”. Promesy otrzymały powiaty: białobrzeski, garwoliński, grójecki, ostrowski i siedlecki oraz gminy: Mińsk Mazowiecki, Olszewo-Borki, Stromiec, Wiśniew i Zbuczyn. Dzięki tym środkom zostaną odbudowane i wyremontowane drogi. Odbudowany zostanie również jeden most.

W powiecie garwolińskim przy współudziale środków z MSWiA zostanie wyremontowana droga 1313W (etap II) od miejscowości Niesadna do Woli Starogrodzkiej. Łączna długość dwóch etapów inwestycji to 1,9km. Wyremontowany zostanie też most w miejscowości Grąd w ciągu drogi powiatowej 1360W.

- Wspólnie z Przewodniczącym Rady Powiatu Waldemarem Trzaskowskim, odebraliśmy z rąk Ministra Jarosława Zielińskiego promesy na dofinansowanie do remontu dróg, w ramach tzw. powodziówek. To efekt pracy wielu osób z Powiatowego Zarzadu Dróg, decyzji Radnych Powiatu Garwolińskiego, wsparcia Marszałek Maria Koc, Posła Grzegorza Woźniaka oraz Wojewody Zdzisława Sipiery i Sylwestra Dąbrowskiego. W imieniu Mieszkańców – DZIĘKUJEMY – napisał na Facebooku starosta garwoliński Mirosław Walicki.

Wsparcie finansowe otrzymała także gmina Rzeczyca oraz powiat brzeziński z województwa łódzkiego. W obu przypadkach zniszczenia powstały w wyniku intensywnych opadów deszczu w 2018 roku. W gminie Rzeczyca zostaną przebudowane dwie drogi gminne, a w powiecie brzezińskim zostanie wyremontowana droga powiatowa oraz jeden most. Łącznie dla samorządów z województwa łódzkiego została przeznaczona kwota ponad 4,5 mln zł.

– Wojewodowie zgłaszają do nas wnioski o wsparcie finansowe odbudowy elementów infrastruktury komunalnej nawet z 2010 roku. Staramy się szybko naprawiać bieżące straty, ale też odbudowywać to, co zostało dawniej zniszczone, a co stanowiło zaniedbanie naszych poprzedników – powiedział podczas wręczania promes wiceminister Jarosław Zieliński.

W latach 2016 – 2019 jednostki samorządu terytorialnego z województwa mazowieckiego otrzymały pomoc w łącznej kwocie blisko 156 mln zł na odbudowę infrastruktury komunalnej, zniszczonej w wyniku działania żywiołów. Samorządy województwa łódzkiego uzyskały w tych latach wsparcie finansowe na łączną kwotę ponad 9 mln zł. Środki zostały przeznaczone na odbudowę dróg, mostów oraz przepustów.

W skali całego kraju w latach 2016 – 2019 jednostki samorządu terytorialnego otrzymały ponad 1 mld 730 mln zł na remont lub odbudowę infrastruktury komunalnej, uszkodzonej w wyniku działania żywiołów. Przekazano również 184,6 mln zł na zadania związane z zabezpieczeniem osuwisk oraz ponad 38,6 mln zł na zadania związane z ochroną wąwozów lessowych. Dzięki otrzymanym promesom wyremontowano w tych latach około 3,4 tys. km dróg.

źródło: https://www.gov.pl/web/mswia/ własne

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nr 1301W (, #IP d93a5426ea) Odpowiedz

Mam pytanie a co z drogą powiatową Nr 1301W ?? wjazd z województwa lubelskiego i asfalt się urywa...jest tylko duża tablica informacyjna ze to Powiat Garwoliński, woj. mazowieckie- piękna wizytówka powiatu.