Rozrywka | Kultura Garwolin

Historycznie Tłusty Czwartek w Miętnem

Dodano:
garwolin - Historycznie Tłusty Czwartek w Miętnem

Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem zaprasza w „Tłusty Czwartek do dworku w Miętnem na promocję kolejnego numeru Zeszytów Historycznych Ziemi Garwolińskiej Ludowego Towarzystwa – Naukowo Kulturalnego Oddział Garwolin. Publikacje będą do nabycia podczas spotkania. Wstęp wolny.

28 lutego o godz. 17.30 w dworku w Miętnem odbędzie się spotkanie z cyklu Karty Historii Ziemi Garwolińskiej związane z promocją nowego  Zeszytu Historycznego Ziemi Garwolińskiej nr 23 wydanego przez Ludowe Towarzystwo Naukowo Kulturalne Oddział Garwolin.

„ W kolejnym Zeszycie udokumentowana źródłowo, porcja informacji o naszym powiecie u progu niepodległości. Działalność Garwolińskiego Towarzystwa Rolniczego, Towarzystwa Kółek Rolniczych im. St. Staszica. Możemy prześledzić zaangażowanie nauczycieli, poznać dzieje garwolińskich harcerzy. Warto zajrzeć do artykułów o działalności Polskiej Organizacji Wojskoweji drogach do niepodległości małej gminy Sobolew. Autorzy publikacji przypominają kilka ważnych osób, które były związane z naszą ziemią, tutaj działali, pracowali, tu zostawili po sobie niezatarte ślady. Wśród nich postać Bogumiły Szeląg związanej bardzo mocno z dworkiem w Miętnem. Poetycki zapis narodzin Rzeczypospolitej i współczesne wiersze naszych twórców to ostatnia część Zeszytów Historycznych. Pozwalają na chwilę wytchnienia, refleksji i zadumy” – pisze we wstępie publikacji były starosta Marek Chciałowski.

W programie czwartkowego spotkania z historią prezentacje wybranych artykułów z publikacji, dyskusje lokalnych pasjonatów i historyków, a także kawa z pączkami na którą wspólnie z organizatorami zapraszają Marek i Tadeusz Górscy Piekarnia i Cukiernia w Sulbinach.

Podczas spotkania możliwość nabycia książki.
Wstęp wolny

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.