Wiadomości z Garwolina

Sławomir Rek i Dariusz Rogala za Iwonę Czarnocką i Krzysztofa Kędziorka

Dodano:
garwolin - Sławomir Rek i Dariusz Rogala za Iwonę Czarnocką i Krzysztofa Kędziorka

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Garwolinie odbyła się uroczystość z okazji przekazania stanowiska komendanta powiatowego policji w Garwolinie przez insp. Iwonę Czarnocką i mł. Insp. Krzysztofa Kędziorka nowemu kierownictwu komendy: insp. Sławomirowi Rekowi i asp. szt. Dariuszowi Rogali.

Na emeryturę z dniem dzisiejszym odeszła dotychczasowa komendant KPP w Garwolinie insp. Iwona Czarnocka i mł. insp. Krzysztof Kędziorek. Podczas uroczystości stanowisko komendanta KPP objął insp. Sławomir Rek, a obowiązki I zastępcy komendanta powiatowego policji zostały powierzone asp. szt. Dariuszowi Rogali.

Iwona Czarnocka kierowała garwolińską jednostką na stanowisku komendanta niespełna trzy lata, a poprzednio zajmowała stanowiska kierownicze w Komendzie Miejskiej policji w Siedlcach. Po prawie 27 latach służby przeszła na emeryturę. Mł. insp. Krzysztof Kędziorek od 2 lat był I zastępcą komendanta powiatowego policji w Garwolinie. Od początku służby związany był z garwolińską jednostką, gdzie pracował w pionie kryminalnym. Po ponad 30 latach służby przeszedł na emeryturę. Podczas wykonywania obowiązków przez ustępujących komendantów garwolińska jednostka osiągała bardzo wysokie wyniki.

Podczas uroczystości insp. Iwona Czarnocka dokonała symbolicznego pożegnania ze sztandarem komendy, a insp. Sławomir Rek przywitał się ze sztandarem. Następnie zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Kamil Borkowski przyjął meldunek o zakończeniu służby w policji i o objęciu stanowiska komendanta powiatowego policji w Garwolinie.

Ważnym punktem było odczytanie rozkazów personalnych komendanta wojewódzkiego policji, na mocy których ze służby zwolnione zostało dotychczasowe kierownictwo policji, a w jego miejsce powołani zostali nowi komendanci.

– 2 lata temu ta jednostka była średnia, a teraz jesteście jedną z najlepszych jednostek w garnizonie mazowieckim. To współpraca wasza i waszych policjantów. Dziękuję wam za tę pracę, ciężką pracę, blisko 30-letnią – mówił do ustępujących komendantów insp. Kamil Borkowski. Słowa uznania za dotychczasowe wyniki do Iwony Czarnockiej i Krzysztofa Kędziorka oraz życzenia do nowych komendantów skierowali też poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak i starosta garwoliński Mirosław Walicki.

Następnie głos zabrała ustępująca komendant KPP w Garwolinie.
 – Żegnam się z państwem, ale żegnam się również ze służbą w policji, która towarzyszyła mi ponad 26 lat (…) To był naprawdę bardzo piękny czas w moim życiu. Poznałam tutaj (w Garwolinie) wiele wspaniałych policjantek, wielu wspaniałych policjantów, pracowników policji, ale również poznałam wielu wartościowych ludzi poza resortem, z którymi zdążyłam się zaprzyjaźnić i z którymi miałam szansę współpracować – mówiła Iwona Czarnocka, po czym  podziękowała posłowi Grzegorzowi Woźniakowi i radnemu wojewódzkiemu Krzysztofowi Żochowskiemu oraz samorządowcom z powiatu garwolińskiemu za współpracę i za wsparcie finansowe.

Podczas uroczystości do gromadzonych zwrócił się też nowy komendant insp. Sławomir Rek – Przychodzę do jednej z najlepszych jednostek na Mazowszu. Chcę pogratulować mojemu zastępcy, ale chcę od razu powiedzieć, że mamy zawieszoną bardzo wysoko poprzeczkę. Mamy co robić, nie możemy zawieźć zaufania. Jestem otwarty do współpracy (…) Pragnę podziękować komendantom, którzy odchodzą z tej jednostki – pani komendant Iwonie, panu komendantowi Krzysztofowi, to pod ich kierownictwem komenda się rozwijała, poczucie bezpieczeństwa w powiecie garwolińskim wzrosło i życzę wam, żebyście na emeryturze wreszcie znaleźli czas dla rodziny, żebyście mogli rozwijać swoje pasje - mówił komendant. Sławomir Rek podziękował też pracującym w komendzie policjantom za to, że dzięki nim KPP w Garwolinie stała się jedną z najlepszych w kraju.

Na koniec wszyscy zgromadzeni na uroczystości goście indywidualnie podziękowali insp. Iwonie Czarnockiej i mł. insp. Krzysztofowi Kędziorkowi za dotychczasową pracę i złożyli życzenia nowemu kierownictwu komendy.

W dzisiejszej uroczystości udział wzięli: poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, zastępca komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu inspektor Kamil Borkowski, radny sejmiku województwa mazowieckiego Krzysztof Żochowski, starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, duchowieństwo, zaprzyjaźnieni komendanci miejscy, powiatowi policji z garnizonu mazowieckiego wraz z zastępcami, przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych, policjanci z powiatu garwolińskiego i pracownicy administracyjni.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 79

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 48a34836ed) Odpowiedz

Czy portal garwolin24.com jest portalem policyjnym? Są tam tylko informacje jak od rzecznika policji.

Gratulacje (, #IP cec725945e) Odpowiedz

Dobra zmiana !!!. Gratulacje Darek właściwa osoba na właściwym miejscu. Doświadczony oficer, a jednocześnie bardzo perspektywiczny. Lata służby w różnych pionach będą procentowały. Trzymaj się, lokalny pis jest z Tobą.Powodzenia.

Garwolak (, #IP 7086fe4a9a) Odpowiedz

Jakie osiągnięcia ma aspirant Dariusz R że piszesz o jego zasługach i doświadczeniu chyba tylko w lenistwie no i w układach

Zaczyna się... (, #IP 881060d98b) Odpowiedz

.....a ja myślałem, że Policja powinna być apolityczna. A tu sie wytworzyła PisPolicja. Cale szczęście, że główny głos będzie miał Komendant a nie zastępca.

(, #IP 94a59ee69f) Odpowiedz

Chyba jesteś w błędzie.

Garwolak (, #IP 84109b21ca) Odpowiedz

to po tej ekipie rządzącej pozostanie tylko zgasić światło w budynku kpp i wywiesić białą flagę świetny ruch kadrowy pozazdrościć pomysłu

(, #IP e3c6ed86c8) Odpowiedz

Żeby nie Pani Komendant to już dawno trzeba by białą flage wywiesić bo jej zastępca nie nadawał się do niczego

(, #IP 89eefd137f) Odpowiedz

Żeby nie kreatywna statystyka i praca na samym dole to by było... Zresztą czas pokaże jak wyjdzie w tym roku i kto będzie na ta statystykę pracował bo ci co na nią pracowali nie mają już chęci ;)

(, #IP 94a59ee69f) Odpowiedz

A co na to wielki fan Darka Pan Andrzej z Trąbęk, ?

Realista (, #IP 3cf6c80d44) Odpowiedz

Jak to co ? Pakuje walizki. Kupił bilet na San Escobar.

To ja (, #IP 4a3e6bf43e) Odpowiedz

Kupiłem właśnie bilety żegnaj Dareczku, na twoją sprawę przyjadę.

m,ax (, #IP eeb99847e3) Odpowiedz

Liczę , że nowy Pan komendant przyglądnie się pracy w mojej ocenie biznesmenów z czarnego bmw . Wypadków w regionie coraz więcej, ponieważ z własnych doświadczeń wiem , że zamiast pilnować porządku, prowokują sytuację aby jak zakładam wyłudzać mandaty . Wydaje mi się , że co niektórzy wsiadając do takiego auta zapominają o służbie podnosząc swoje ego, a tym samym obroty całkiem jak to funkcjonuje w biznesie. Płace podatki więc wymagam służby dla mnie a nie jakiegoś panoszenia się !! Dziękuję za uwagę i Pozdrawiam

Despero (, #IP 91e7f2cbb7) Odpowiedz

Powiedz mi w jaki sposób można wyłudzić mandat bo nie rozumiem ?

hehe (, #IP 248bac1a93) Odpowiedz

banalnie prosto ,tak jak właśnie to robią a sposobów są dziesiątki . W sądzie w Garwolinie nie ma przecież znaczenia żaden dowód . Znaczenie mają zeznania polucjantów .Wszak szefowa kadr KPP to żona sędziego .

Łowca (, #IP 91e7f2cbb7) Odpowiedz

Kup sobie wideorejestrator i wrzucaj do sieci jeżeli faktycznie jesteś zawsze poszkodowany będziemy ocieniać

Nie muszę (, #IP 248bac1a93) Odpowiedz

Nie ma potrzeby .Wystarczy mieć haki a są .

Garwolak (, #IP 900f843a7b) Odpowiedz

Jak tylko brat pana Darka przejmie po nim stołek naczelnika wrd to wspólnie zaprowadzą porządek nie bedzie bmw i nie będzie niczego jak mowi klasyk.O to jest dobra zmiana

Nasz dareczek (, #IP 900f843a7b) Odpowiedz

Sprawdza się stare porzekadło że nie nauka lecz znajomość i chęć szczera zrobi z ciebie oficera prawda panie aspirancie.

(, #IP cedfbf9e98) Odpowiedz

Nie lubię dziobaków.

(, #IP e3c6ed86c8) Odpowiedz

Tak tyle że ono sprawdza się od setek lat więc czemu to zdziwienie?

Iwona Czarnocka przeszła w stan spoczynku (, #IP e68fab559f) Odpowiedz

Iwona Czarnocka przeszła w stan spoczynku, a nie na emeryturę { regulamin służb mundurowych}, i nie widzę NAJMNIEJSZEGO ZWIĄZKU obecności księży z zaistniałą sytuacją.

(, #IP 900f843a7b) Odpowiedz

Wielka radość w Trąbkach zagościła dobra znajomość z Darka komendanta nam zrobiła można rzec nasz Nikoś.brawo brawo

Oj (, #IP 248bac1a93) Odpowiedz

Nie jedna komenda w tym mieście obsadzona ludzmi kadrowego a mógł by sobie posłować tylko .

Nasz dareczek (, #IP 900f843a7b) Odpowiedz

I tu sprawdziło się stare PRL owskie porzekadło że nie nauka lecz znajomości i chęć szczera zrobi z ciebie oficera panie aspirancie.Ręce po prostu opadają