Wiadomości z Garwolina

Burmistrz Garwolina odznaczy zasłużonych dla obronności kraju. Ruszyły zgłoszenia do wyróżnień

Dodano:
garwolin - Burmistrz Garwolina odznaczy zasłużonych dla obronności kraju. Ruszyły zgłoszenia do wyróżnień

Zgodnie z prośbą Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Garwolinie dotyczącą wniosków o nadanie medalu za zasługi dla obronności kraju, burmistrz Garwolina zwraca się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie kandydatów do nadania takiego medalu przez ministra obrony narodowej. Medal za zasługi dla obronności kraju nadawany będzie dla rodziców, których troje lub więcej dzieci odbyło jakikolwiek rodzaj służby wojskowej.

„Z uwagi, iż żadna instytucja państwowa ani samorządowa nie prowadzi takiej ewidencji prosimy o wskazywanie rodzin, w których troje lub więcej dzieci odbywało (lub odbywa) służbę wojskową. Zgłaszać mogą się osobiście lub telefonicznie rodzice spełniający wyżej opisany warunek (którzy nie zostali dotychczas wyróżnieni takim medalem) oraz osoby postronne mające pewną wiedzę, że ich sąsiedzi, krewni lub znajomi wychowali troje lub więcej żołnierzy” - czytamy na stronie Urzedu Miasta Garwolin.

Informacje o rodzicach żołnierzy składać można osobiście w Urzędzie Miasta Garwolin - Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego budynek B (w podwórzu) pokój 28 lub telefonicznie na nr telefonu 25 786 42 11 ewentualnie elektronicznie na adres email umg.mcr@garwolin.pl. Podać należy dane osobowe rodziców i tych dzieci, które odbywały służbę wojskową. Zgłoszenia będą weryfikowane przez Wojskową Komendą Uzupełnień w Garwolinie.

zdjęcie: http://www.wojsko-polskie.pl
Garwolin.pl, opr. AS

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

W czasach PRL także ? (, #IP fb90693025) Odpowiedz

Klemens PTACH (, #IP a2881847a5) Odpowiedz

Dyrektor TE w latach 70-tych z kaktusem na reku.

pytanko? (, #IP 68bb89f270) Odpowiedz

Pośmiertnie tez? odznaczą?