KurierGarwoliński.pl

Rozrywka | Kultura Garwolin

Karol Okrasa w ZS nr 2 w Garwolinie

Dodano:
garwolin - Karol Okrasa w ZS nr 2 w Garwolinie

W Zespole Szkół nr 2 w Garwolinie gościł Karol Okrasa, znany m.in. z programu telewizyjnego „Okrasa łamie przepisy”. Uczniowie klas gastronomicznych mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w spotkaniu z kucharzem restauracji Plater.

Karol Okrasa wygłosił mowę motywacyjną do młodych ludzi, którzy niebawem rozpoczną pracę. Uznawany za człowieka sukcesu, sam sobie nie przypisuje zasług za ten sukces, a ludziom, przy których się wychował. Rodzina i przyjaciele kucharza stworzyli mocny fundament, na której opiera się sukces. Karol Okrasa, w trakcie ponaddwugodzinnego spotkania, wielokrotnie powtarzał, że w życiu ważne jest „fach w ręku”. - Szefem kuchni się bywa, a fachowcem się jest – zaznaczał. Gości przekonywał także, że szkoda czasu „na zrzędzenie i rozpamiętywanie niepowodzeń”. Trzeba działać i szukać rozwiązania problemu.

Zwrócił również uwagę, że wiedza szkolna jest potrzebna i dobrze jest „zapisać ją na twardym dysku w głowie”, bo kiedyś się przyda. - Dla mnie czas bez czerwonego paska na świadectwie, to czas stracony. Zainwestujcie w siebie. Wykorzystajcie czas w szkole – mówił do młodzieży.

Autor wielu książek kucharskich opowiadał, jak mając kilkanaście lat, handlował wiśniami… na garwolińskim Zieleniaku. Kucharz wakacje często spędzał u rodziny w Podłężu i Podwierzbiu w gminie Maciejowice.

REKLAMA:


Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Młodzież w skupieniu słuchała tego, czym Karol chciał się podzielić – wiedzą i własnym doświadczeniem. Na koniec były fotki, selfie i autografy. Cukiernicy szkolni, Alicja Frelik i Dawid Mańkowski przygotowali, pod opieką Marty Szymborskiej, słodkości, które podarowali Karolowi. Mistrz kuchni zaprosił do swojej restauracji reprezentantów klas gastronomicznych z opiekunem.

- Jesteśmy zaszczyceni i dumni, że mogliśmy przyjąć w progach naszej szkoły tak niezwykłego, sympatycznego i otwartego człowieka jakim jest Karol Okrasa. W przyszłości mamy nadzieję na wspólne gotowanie z Karolem. Teraz zostały nam niezapomniane wrażenia i zdjęcia – podsumowuje Małgorzata Zadróżna-Piłka, która zaprosiła kucharza do szkoły.

W spotkaniu z Karolem Okrasą uczestniczyła wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 8

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.