Rozrywka | Kultura Garwolin

Bezsenna - spotkanie z autorem wystawy i albumu

Dodano:
garwolin - Bezsenna - spotkanie z autorem wystawy i albumu

27 lutego o godzinie 17.00 w Sklepie Bez Nazwy (Wonder Photo Shop), Plac Konstytucji 5, I piętro, odbędzie się spotkanie autorskie w ramach trwającej wystawy BEZSENNA Darka Szubińskiego. Na spotkaniu będzie możliwość obejrzenia wystawy składającej się z 13 powiększeń oraz wysłuchać opowieści autora na temat realizacji całego projektu od pomysłu po wydanie albumu.


Jak napisał w przedmowie do albumu Tomek Sikora:


Z punktu widzenia fotografa ocena albumu „BEZSENNA” i podejścia do niego jest jednoznaczna. Wielki szacunek dla bohaterów: Zofii Kobus i Darka Szubińskiego. Wdowa po piekarzu kontynuuje od ponad 18 lat wykonywanie zawodu swojego męża, służąc tym samym lokalnym mieszkańcom. Darek dostrzega niebywałe poświęcenie ponad 70-letniej już kobiety i stawia jej pomnik w postaci albumu fotograficznego okraszonego krótką historią bohaterki. Dwa lata oswaja ją ze sobą, a w końcu ze swoim pomysłem. Pewnego razu towarzyszy jej z aparatem przez całe 8 godzin nocnej pracy. W efekcie powstaje piękny i wzruszający dokument o szarym człowieku w czasach zmierzchu wielu wartości…

REKLAMA:


Od autora:

Zdjęcia, które prezentuję w albumie opowiadają o zawodzie wykonywanym przez bardzo skromną osobę. Jej zaangażowanie i służenie innym to trudna nocna praca zasługująca na szacunek i pokazanie tej postawy innym. Wybrane zdjęcia odkrywają magię tworzenia niby tak oczywistej rzeczy jaką jest kupowany o poranku chleb. Nie chodzi o zaprezentowanie technologii wytwarzania pieczywa, to byłoby zbyt oczywiste i małostkowe.

Fotografie zostały wykonane w 2017 roku w nocy z 27 na 28 marca. To właśnie nocą Zofia Kobus wypieka chleb i bułki dla mieszkańców Garwolina, którzy już przed godziną 6:00 pojawiają się w jej piekarni. To miejsce z ogromną historią – kiedyś prowadzone przez teścia pani Zofii, później przez nią i jej męża. W 2000 roku, po śmierci męża, Zofia Kobus postanowiła kontynuować rodzinną tradycję. Do dziś sama prowadzi piekarnię.

Na spotkaniu będzie możliwość zakupu albumu BEZSENNA SLEEPLESS by Dariusz Szubiński w promocyjnej cenie.

Dołącz do wydarzenia TUTAJ.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.