Ciekawe tematy z Garwolina

Korony i mosty w walce o estetykę uśmiechu

Dodano:
garwolin - Korony i mosty w walce o estetykę uśmiechu

Protetyka pozwala na odtworzenie wszelakich braków zębowych. Dzięki tej dziedzinie stomatologii odzyskać możemy komfort , wygodę oraz walory estetyczne. To z kolei wpływa na pewność siebie. Leczenie protetyczne obejmować może uzupełnienie zarówno jednego, jak i kilku braków. Nowoczesna protetyka różni się od tej tradycyjnej głównie rozwojem materiałów używanych do poszczególnych komponentów.Korony protetyczne

Jednym ze sposobów na uszkodzony lub zniszczony ząb są korony protetyczne. Za ich pomocą odtwarza się i rekonstruuje widoczną część zęba. Dlatego właśnie te elementy powinien być wykonany z najwyższą starannością.

Korony porcelanowe na podbudowie z materiału to gwarancja estetyki oraz wytrzymałości. Napalanie korony na materiale staje się niewidoczną częścią samej korony. Według specjalistów z ProSmile to najpopularniejszy wariant pod względem cenowym oraz jakościowym.

Korona ceramiczna jest nieco droższa w porównaniu z porcelanową. Jednak w wyższej cenie dostajemy bardziej realny wygląd zęba. To rozwiązanie jest zatem bardzo popularne przy odbudowie zębów przednich.

Więcej informacji na temat koron można znaleźć pod adresem https://prosmile.warszawa.pl/oferta/korony-protetyczne/

Mosty protetyczne

Most protetyczny to stałe wypełnienie braku uzębienia. Sam most składa się z korony, która zamocowana jest na implantach bądź zębach filarowych. W przypadku pacjenta z wieloma ubytkami bo bardzo komfortowe oraz estetyczne rozwiązanie pozwalające odtworzyć a nawet poprawić dawny uśmiech. W większości gabinetów stomatologicznych oferowane są trzy rodzaje mostów zębowych:

Porcelanowe na metalu - to jedne z popularniejszych rozwiązań zarówno oferowanych, jak i wybieranych przez pacjentów. Wynika to z ceny. Zewnątrz trzonu pokryty jest porcelaną, która całkowicie zakrywa metalową część protezy.

Mosty pełnoceramiczne - stosowane są głównie w odcinku przednim szczęki ze względu na najlepsze odzwierciedlenie zarówno koloru, jak i kształtu zęba. W 100% wykonane są z porcelany.

Zębowe porcelanowe na tlenku cyrkonu - tylko sam wierzch mostu wykonany jest z porcelany. Trzon z kolei to twardy i estetyczny materiał. Dzięki temu stosuje się go na przednim i bocznym odcinku jamy ustnej.

Warto dodać, że przed każdym zabiegiem uzupełnienia braków w uzębieniu pacjent musi odbyć konsultacje ze stomatologiem.

Więcej informacji na temat mostów można znaleźć pod adresem https://prosmile.warszawa.pl/oferta/mosty-protetyczne/

Artykuł sponsorowany