Wiadomości z Garwolina

Nowoczesnych dworców póki co nie będzie

Dodano:
garwolin - Nowoczesnych dworców póki co nie będzie

Nowoczesnych dworców na stacjach Garwolin i Łaskarzew póki co nie będzie. PKP unieważniły przetargi, ponieważ najniższa kwota z przetargu znacznie przewyższyła zabezpieczone na ten cel środki.

Cena oferty złożonej przez konsorcjum Torpolu i Climatic wyniosła ok. 41,4 mln zł brutto, tj. ok 33,7 mln zł netto, natomiast PKP zaplanowały na ten cel 25,4 mln zł brutto, co oznaczałoby wynagrodzenie dla wykonawcy w wysokości 20,6 mln zł netto.

Przetarg dotyczył projektu "Zaprojektowanie i wybudowanie typowych dworców kolejowych dla lokalizacji Racibory, Wasilków, Zdrody Nowe,Nowy Tomyśl, Dębe Wielkie, Wrzosów, Garwolin, Łaskarzew Przystanek, Kornelin.

Dworce w m.in. w Garwolinie i Łaskarzewie miały być budynkami typu IDS-B z zamkniętą, wydzieloną poczekalnią wyposażoną w klimatyzację. W IDS-ach typu B mają się też znaleźć pomieszczenia kas biletowych i oddzielne przestrzenie komercyjne dla punktów handlowo-usługowych. Dworce mają też wykorzystywać ekologiczne technologie, m. in. panele fotowoltaiczne czy odzysk deszczówki.

Źródło: http://next.gazeta.pl, https://budownictwo.wnp.pl/

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.