Wiadomości z Garwolina

Miejsce pracy w GSAG musi powstać do 30 czerwca

Dodano:
garwolin - Miejsce pracy w GSAG musi powstać do 30 czerwca

Do 30 czerwca 2019r. w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej musi powstać przynajmniej jedno miejsce pracy. Inaczej powiatowi grozi uszczuplenie budżetu o około 23 mln zł. Dotychczas przedsiębiorcy kupowali działki, ale poza rozpoczętą budową obiektu weselnego, w strefie nic się nie dzieje. Zarząd powiatu stara się pozyskać inwestora do strefy i tym samym uniknąć bardzo dotkliwych dla budżetu powiatu konsekwencji, wynikających z ewentualnego niedotrzymania warunków umowy z MJWPU, która

przekazała środki finansowe powiatowi na uzbrojenie GSAG.- 30 listopada 2018r. otrzymaliśmy z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych pisma dotyczących realizacji projektu: Uzbrojenie Terenów Inwestycyjnych w Garwolińskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. Na dwa etapy uzbrojenia strefy otrzymaliśmy około 18mln 600 tys. zł i jedynym wskaźnikiem jaki miał być osiągnięty w ramach realizacji tego projektu była liczba inwestycji zlokalizowanych na przygotowanych terenach. Wystarczyło tylko pozyskanie jednego inwestora, który rozwinie w strefie swoją działalność gospodarczą i utworzy przynajmniej jedno miejsce pracy – mówi starosta garwoliński Mirosław Walicki.

Czas na realizację wskaźnika wskazanego przez MJWPU dobiega końca, ale od momentu uzbrojenia strefy nie udało się pozyskać inwestora, który sprawnie wykonałby nową inwestycję. W strefie powstaje obiekt hotelowy z salą weselną, ale jego ukończenie na pewno nie nastąpi przed 30 czerwca 2019r. Pozostali inwestorzy jak Lechpol, czy OSM Garwolin na razie nie podejmują starań by poszerzyć swoją działalność o obiekty w GSAG.

REKLAMA:


- Pod koniec 2018r. z kończył nam się czas na wskaźnik określony w umowie. Mazowiecka Jednostka pod koniec października przejrzała dokumenty i zorientowała się, że w GSAG nie powstało ani jedno miejsce pracy- żaden zakład pracy, wobec tego ustalono nam termin na 30 czerwca 2019r. pod rygorem zwrotu 19 mln plus odsetki liczone od dnia przekazania środków do powiatu. Jest to olbrzymia kwota około 22-23 mln zł. Czynimy zabiegi, żeby nie stracić tych pieniędzy rozmawiając z jednostką, z potencjalnymi inwestorami, którzy mogliby zlokalizować tu inwestycje. Mam nadzieję, że te nasze rozmowy przyniosą efekt i nie będzie konieczności zwrotu 23 mln zł. Do tej pory wystarczyły pisma, że działki zostały nabyte i będą tam potencjalnie zlokalizowane inwestycje. Poprzedni zarząd mógł zawierać umowy, w których zobowiązywałby nabywców do rozpoczęcia inwestycji w ciągu, kilku lat od nabycia nieruchomości. Natomiast w tej chwili kończy się czas realizacji i rozliczeń z okresu programowania 2007-2013 i te wskaźniki bezwzględnie muszą być osiągnięte – mówi włodarz powiatu.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 69169f21b1) Odpowiedz

W gazecie Twoj Głos gazeta powiatu garwolińskiego Nr 10 z 6 marca- na stronie 7 jest artukuł o budowie koscioła w sulbinach. Przeczytajcie ostatnie zdanie w tym artykule. Zobaczycie co powiedział ksiądz.

Marley (, #IP 39d3ff8ffb) Odpowiedz

Poproszę którąkolwiek z niesprzedanych działek za symboliczną złotówkę, a gwarantuję utworzenie miejsca pracy do końca tygodnia.

strefa (, #IP 87fd22105e) Odpowiedz

Wydano grube miliony na drogi w tej strefie a pożytku z tego żadnego. Nawet przejechać tamtędy nie można bo zagrodzili nie wiadomo po co.

strefa 2 (, #IP f9d3bd4294) Odpowiedz

Zagrodzili, żeby nie trzeba było porządku pilnować, odśnieżać, sprzątać itp .... Oświetlenie jest i dobre miejsce do jazdy rowerem zrobili. Jedna z droższych ścieżek rowerowych w kraju.

Sala weselna (, #IP f494e78502) Odpowiedz

Zaraz, zaraz... A czy sala weselna nie jest przypadkiem na działce przylegającej do strefy a nie w strefie? Chyba zaszła jakaś pomyłka. Wydaje mi się z ta inwestycja nie powstaje w strefie! Proszę o sprawdzenie i ewentualne sprostowanie!

Sala weselna (, #IP f494e78502) Odpowiedz

z wlasnej kieszenie (, #IP 3b2f600772) Odpowiedz

Starosta i wszyscy odpowiedzialni za to powinni odac ta kare z wlasnej kieszenie. to by nie bylo tak wesolo i wtedy by inne mieli podejsci do dysponowania publicznymi pieniedzmi

step (, #IP 244e8e20b8) Odpowiedz

same trupy

(, #IP 69169f21b1) Odpowiedz

Do dzieła Panie Starosto i pani v-ce.

(, #IP ce98781be8) Odpowiedz

w umowie CI powini miec albo cos robia albo oddaja za darmo dzialke do miasta po uplywie np 2 lat

heeeeem dobre (, #IP ce98781be8) Odpowiedz

brama jest do sali weselnej wiec mozna postawic ciecia i bedzie pilnowac wjazdu 1 etat bedzie

haha (, #IP 91552de5d2) Odpowiedz

niech zatrudnią do zbierania śmieci.

GSAG (, #IP 6ea7dd99c3) Odpowiedz

dokładnie tak , przyczepka niewiadów +1 do pilnowania bramy i sprawa załatwiona.ha ha ha

UWAGA (, #IP 767eba5f55) Odpowiedz

dobre