czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

Chóralne kolędowanie

Dodano:
garwolin - Chóralne kolędowanie

Niemal całą świątynię p.w. Przemienienia Pańskiego w Garwolinie wypełnili w niedzielne popołudnie miłośnicy i sympatycy pieśni bożonarodzeniowych. Okazja była nie byle jaka, bowiem Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom zorganizowało dzisiaj charytatywny koncert kolęd.

Duże zainteresowanie występem nie dziwi, ponieważ wykonawcy to znani i utalentowani muzycy. W świątecznym jeszcze wystroju świątyni śpiewem oraz organową muzyką klimat Bożego Narodzenia przypomnieli: Michał Dąbrowski – organista Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie, Chór parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawicach, Chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie oraz Chór Miasta Garwolin. Gościem specjalnym koncertu była znana aktorka teatralna i telewizyjna pani Alina Janowska.

REKLAMA:


Organizator dzisiejszego koncertu - Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom w Garwolinie to organizacja pozarządowa powstała w lutym 1997 r. Przewodniczącą SPD jest od początku istnienia pani Bogumiła Szeląg. Jego celem jest pomaganie dzieciom potrzebującym wsparcia w pokonywaniu problemów szkolnych, rodzinnych i społecznych. Miejmy nadzieję, że wsparcie okazane dzisiaj przez ludzi dobrej woli przyczyni się do realizacji szczytnych idei i celów Stowarzyszenia.

Istnieje także możliwość przekazania 1% odpisu od podatku dochodowego na cele Stowarzyszenia Pomocy dzieciom w Garwolinie. Strona internetowa SPD znajduje się pod adresem: http://www.spd-garwolin.webpark.pl

Wykonawcy kolęd:

Chór Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie
pod kierownictwem muzycznym Marty Zdrajkowskiej. Akompaniament Dariusz Maćkowiak.

Michał Dąbrowski – wykładowca Akademii Muzycznej w Warszawie oraz Białymstoku. Organista Kościoła św. Krzyża. Uczestnik międzynarodowych konkursów organowych w Chartres i w Pradze. Muzyk koncertujący w kraju i za granicą.

Chór Parafii św. Jana Chrzciciela w Warszawicach – chór współtworzy oprawę mszy św. w warszawickim kościele. Bierze udział w lokalnych przeglądach chórów i występuje gościnnie w innych kościołach. Jego dyrygentem jest Łukasz Lusawa. Chór liczy 20 członków.

Chór Miasta Garwolin – powstał w kwietniu 2007 roku. Jednym z większych wyróżnień dla chóru było zdobycie przed rokiem II miejsca w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd Wschodniosłowiańskich w Terespolu. Chór Miasta Garwolin brał także udział w Wieczorach Muzyki Chóralnej w Krzemieńcu na Ukrainie.

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 20

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

ODPOWIEDŹ NA: Wolny czas dyrygenta (, #IP 8e56f7852d) Odpowiedz

A Ty Polaku dalej krytykuj. Nikt nikomu nie każe lubić chóru, dyrygenta ani muzyki chóralnej. Według mnie i wielu innych ludzi(nie tylko mieszkańców Garwolina) dobrze, że taka inicjatywa w Garwolinie została przez kogoś zapoczątkowana. Ciekawe dlaczego Ty nie podpiszesz się pod komentarzem i nie powiesz czym Ty możesz się pochwalić? Co Ty robisz fajnego w wolnym czasie co podobałoby się ludziom i umilałoby im czas.Najłatwiej jest zawsze krytykować i obsmarowywać innych za ich plecami. Gratuluję.

Od chórzystki (, #IP 8e56f7852d) Odpowiedz

24.01.2010 w kościele w Miętnem wystąpi z tego co wiem tylko Chór Miasta Garwolin.Chór będzie śpiewał w czasie mszy św. o godz. 12 i po mszy odbędzie się koncert kolędowy.

Wolny czas dyrygenta (, #IP 020d31e76b) Odpowiedz

Dyrygent chóru miasta Garwolin nie poświęca swojego czasu za darmo. Pracując kilka godzin w tygodniu bierze porządną pensję. Wielu ludzi w Garwolinie pracując na całym etacie zarabia znacznie mniej.

od chórzystki (, #IP 048a86da56) Odpowiedz

proszę podać gdzie, o której odbędzie się koncert oraz jeśli można jakie chóry wystapią

od chórzystki (, #IP 7c25b41ca7) Odpowiedz

Chór to nasz sposób na nudę, szarość i na rozwijanie naszych zamiłowań. Dziękuje wszystkim, którzy doceniają nasz wysiłek, bo aby taki występ miał miejsce nasz dyrygent Radek Mitura musi nam poświęcić naprawdę dużo swojego czasu, a każdy z nas też musi przychodzić na próby często rezygnując z życia osobistego aby widać było efekty naszej pracy. Dlatego przykro się robi gdy ktoś rzuca w nas błotem choć nic o nas nie wie.Pozdrawiam i serdecznie zapraszam na nasze kolejne występy. Kolejny już wkrótce - 24 stycznia b.r. w Miętnem. zapraszam:)

Komu pomaga to stowarzyszenie??? (, #IP ca38b6251b) Odpowiedz

http://www.spd-garwolin.webpark.pl/sprawozdanie_merytoryczne_2006.pdf Z pow. sprawozdania wynika,że 57% wydano na wynagrodzenia. Coś tu nie gra czy czegoś nie rozumiem?

kolędowanie w kościele (, #IP 97e75b240f) Odpowiedz

Dołączam się do opinii , że najłatwiej jest krytykować!! Uważam,że p.Mitura jest bardzo kompetentnym i wrażliwym muzykiem. Posiada ponadto żyłkę społecznikowską i wcale nie nazwałabym tego promowaniem się "na lewo i na prawo".Jeśli człowiek posiada jakiś talent to słusznym jest rozwijać go i za jego pomocą innym dostarczać radości i wzruszeń. Muzyka jest szczególnym sposobem przeżywania uniesień , a piękne głosy umiejętnie poprowadzone są zjawiskiem niemal magnetycznym.Cenię wszystkich , którzy przyczyniają się do podnoszenia wrażliwości mieszkańców naszego miasta. Malkontentom zaś polecam, aby następnym razem popatrzyli na wzruszone twarze słuchaczy , a potem wypisywali bzdury.

do grajdola (, #IP 048a86da56) Odpowiedz

Witam Niemal codziennie zaglądam na grajdol.pl i nie zauważyłam zaproszenia na " Chóralne kolędowanie" w Garwolinie. Bardzo chętnie bym się wybrała, posłuchała.

O L A Ć (, #IP c20b160c93) Odpowiedz

bzdurne komentarze pisane przez znudzonych debili, którzy nigdzie nie byli i nic nie widzieli i potrafią się tylko cieszyć jak sobie głupot popiszą bo na nic więcej ich nie stać. Piękny koncert.Dziękować organizatorom że udało się im nakłonić do wzięcia udziału wspaniałą aktorkę Panią Alinę Janowską i Pana Michała Dąbrowskiego wirtuoza organów.

BAD...ocja :- (, #IP fea48d7946) Odpowiedz

W tym grajdolku jest wyjątkowo ciężko żyć. Cokolwiek by człek nie robił, nie ważne czy chór czy inne przedsięwzięcie artystyczne bądź charytatywne, zawsze znajdzie się osoba chcąca ściągnąć do swojego poziomu szarości i codziennej nijakości. Przykre. Normalnie tą część ciała gdzie plecy tracą swą szlachetna nazwę trzeba mieć ze skały by wytrzymać tą ciągłą jej kopaninę. Wszystkim zaangażowanym w to szczytne przedsięwzięcie gratuluję

Koncert kolę (, #IP 2671b8eb0d) Odpowiedz

I całej kulturalnej części miasta też!!!

koncert kolęd (, #IP 48740c35af) Odpowiedz

wczoraj było naprawdę miło posłuchać wszystkich. Pomimo dość zimnej aury było naprawdę dużo słuchaczy. A dodam coś do pierwszego komentarza - nikt nikogo nie ciągnął tam na siłę a jeśli się ma czkawkę to proszę do baru i ją zapić i takie komentarze pozostawić dla siebie.

(, #IP bd1d9daaea) Odpowiedz

Czkawką??? Może coś zjadłeś???? A może cię p. Mitura nie przyjął do chóru......????

pan Mitura się Lansuje na całego a wszyscy do okoła biegają śmieszni jesteście !!!!!!! (, #IP 7cc9a870c1) Odpowiedz

Sam bedok mógł być autorem takiego komentarza... (, #IP 8e56f7852d) Odpowiedz

... zawsze przecież łatwo jest komentować poczynania innych niż samemu wziąć się za coś pożytecznego do roboty. w przypadku autora komentarza polecam naukę ortografii bo pachnie tu analfabetyzmem niestety...

Chór mIasta Garwolina ąż odbija mi się czkawką !!!!!!!!!!!!! (, #IP 0e280496db) Odpowiedz