czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

III Dni Muzyki Chóralnej rozpoczęte

Dodano:
garwolin - III Dni Muzyki Chóralnej rozpoczęte

Już po raz trzeci w Garwolinie odbywają się Dni Muzyki Chóralnej. To wielkie wydarzenie artystyczne, w które z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem miłośników pięknego śpiewu.

Dzisiaj o godzinie 18 w kościele parafialnym p. w. Przemienienia Pańskiego odbył się inauguracyjny koncert poświęcony Janowi Pawłowi II. Jako pierwszy wystąpił Chór Szkoły Muzycznej I Stopnia w Garwolinie pod dyrekcją Marty Zdrojewskiej a po nim Chór Miasta Garwolina pod dyrekcją Radosława Mitury. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała m. in. sakralne pieśni Johanna Sebastiana Bacha, Antonio Vivaldiego czy Franza Schuberta. Wieczorna pora, sceneria neobarokowej świątyni i chóralne wykonania mistrzowskich utworów sprawiły, że koncert był prawdziwą ucztą nie tylko dla ciała ale także dla ducha. Przedstawienie wywarło wrażenie nawet na proboszczu parafii ks. Prałacie Ryszardzie Andruszczaku:Zadowolenia z dzisiejszego koncertu nie krył także pomysłodawca i współorganizator festiwalu Radosław Mitura:A my już teraz przypominamy, że kolejne koncerty w sobotę i w niedzielę. Na pewno warto znaleźć trochę czasu by chociaż na chwilę oderwać się od codzienności i spotkać się z sakralną muzyką chóralną – wszak taka okazja nie zdarza się często. Zapraszamy.

Portal Grajdol.pl jest patronem medialnym III Dni muzyki Chóralnej. Na naszych stronach znajdziecie wszystkie interesujące Was informacje dotyczące imprezy.

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 26

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

informacje są tu: (, #IP 38ae1716fd) Odpowiedz

http://www.grajdol.pl/garwolin_2728_iii_dni_muzyki_choralnej___program,4

termin (, #IP 340b45b0bb) Odpowiedz

Proszę o dokładną terminarz. gdzie i o której odbędą się koncerty