czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Wyjadą do Gorki

Chór ze Szkoły Muzycznej w Garwolinie zaprezentuje swoją twórczość poza granicami kraju

Dodano:
garwolin - Wyjadą do Gorki

Mimo, iż Szkoła Muzyczna w Garwolinie istnieje od niezbyt długiego czasu, to szkolny chór zaczyna odnosić coraz większe sukcesy.

W ubiegłym roku młodzież ze szkoły wywalczyła drugie miejsce na  Mazowieckim Przesłuchaniu Chórów Szkół Muzycznych w Warszawie, organizowanym przez Ministerstwo Kultury. Ten rok także okazał się bardzo szczęśliwy. Pod koniec kwietnia, chór ze Szkoły Muzycznej w Garwolinie, zajął drugie miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym.

REKLAMA:


Przed grupą teraz wyjazd do partnerskiego miasta Garwolina - Gorki na Białorusi. Wystąpią tam na dużym festiwalu artystycznym, ukierunkowanym na różne dziedziny sztuki, poczynając od teatru, tańca, rzeźby, a kończąc na śpiewie solowym i chóralnym.

Dwudniowy festiwal potrwa od 4 do 5 czerwca. - Cieszą mnie sukcesy naszego chóru ze Szkoły Muzycznej, gdyż są to nasi młodzi  mieszkańcy. Za jakiś czas będą kontynuowali śpiewanie i ta tradycja śpiewu chóralnego będzie żywa w mieście - powiedział naszej reporterce Radosław Mitura - dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Garwolinie.

Szkolny chór, podobnie jak starsi koledzy z Chóru Miasta Garwolin, wywiozą garwolińską muzykę i kulturę poza granice Polski. Kto wie, może dzięki sukcesom młodych śpiewaków Garwolin wpiszę się kiedyś do czołówki chóralnej mapy Europy? Gorąco im tego życzymy.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP 59eb956775) Odpowiedz

Na tym samym festiwalu nie tak dawno gościł chór z Liceum Ogólnokształcacego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jak widać pozostały w ciągu krotkiego czasu tylko po nim wspomnienia

(, #IP cb0cf3a9dd) Odpowiedz

Mitura to genialna osobowość, jest skazany na sukces. osiąga go dzięki swojemu pracoholizmowi (niestety).